Dobry czas na budowanie

  192
  0

  Dużo dobrych i ważnych rzeczy dzieje się w obszarze inwestycji. W ostatnich miesiącach samorządowi udało się pozyskać wiele środków pochodzących nie tylko z Unii Europejskiej, ale również z Ministerstwa Sportu, PFRON- u, czy Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki temu przed okresem wakacyjnym w naszej gminie rozstrzygnięto kilka istotnych przetargów. Niektóre z nich powoli się finalizują.

  Wielkimi krokami ku końcowi zbliżają się prace na stadionie w Grodzisku Górnym. Wykonawca – Firma MIARKA z Sieniawy do 10 sierpnia br., zamierza zamontować duże trybuny.

  Prowadzone na obiekcie Grodziszczanki prace przebiegają etapami. Pod zamontowanymi dwoma kompletami tzw. małych trybun, na 144 miejsca siedzące wykonano chodniki z kolorowej kostki. Również przy bramie wejściowej na stadion układany jest chodnik.

  Po znajdujących się z drugiej strony boiska, starych trybunach, nie ma już śladu. Na dniach pojawią się nowe. Za trybunami powstaje ogrodzenie. Wstawiono również 8 masztów oświetleniowych, na których zamontowanych będzie 26 projektorów.

  Postępy prac widoczne są na gminnym targowisku. Zamontowano stoiska handlowe, a pracownicy SUDR-u i PGK w Grodzisku Dolnym, kończą ocieplanie budynku sanitarnego. Do wykonania pozostał dach i przyłącz prądu oraz montaż słupów oświetleniowych.

  Dobra aura sprzyja kontynuowaniu przebudowie budynku Ośrodka Kultury. Ekipa budowlana przystąpiła do prac murarskich i fundamentowych przy rozbudowie sanitariatów.

  Ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułDofinansowanie z UE na budowę obwodnicy Leżajska
  Następny artykułNowe ogrodzenie szkoły