Dominika w czołówce polskich młodziczek.

  181
  0

  Komplet zwycięstw w trakcie I WTK w Krościenku Wyżnem oraz w turnieju półfinałowym w Łodzi dał jej awans do I Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w Gdańsku.

  W piątek 15 października po całodziennej, wyczerpującej podróży zawodniczka „Arki” wraz z siedmioma innymi podkarpackimi młodzikami i juniorami (też mają OTK) oraz trzema opiekunami dociera nad Bałtyk. W każdej kategorii startuje 40 zawodniczek i zawodników. Podopieczna Jana Suma jest 23 na liście startowej. W sobotę najpierw toczy się rywalizacja w grupach pięcioosobowych.

  Dominika ze względu na klasyfikację po sezonie 2009/2010 gra w II kategorii, z której bardzo trudno przebić się do niedzielnego turnieju głównego. Jednak gra bardzo dobrze i pokonuje kolejno: 3:0 Kacprzak z Warszawy, 3:1 Ancypę z Brzegu Dolnego, 3:0 Janiszewską z Rawy Mazowieckiej. Na koniec ulega 1:3 grającej stylem obronnym Hennig z Chełmna. Drugie miejsce w grupie też zapewnia grę w turnieju dodatkowym o awans do niedzielnego turnieju głównego. Teraz w dwóch grach potrzebne są 2 zwycięstwa. Dominika najpierw wygrywa 3:0 z Agatą Szczuką z Chełmna, a później po zaciętej walce 3:2 z Agatą Uchnast z Brzegu Dolnego. Zmęczona, ale szczęśliwa po godzinie 19,00 kończy sobotni maraton. Jako jedyna z 8-osobowej grupy podkarpackich młodzików i juniorów jest wśród 16 najlepszych. W niedzielę systemem pucharowym będzie grać dalej. Mimo zmęczenia i późnej pory jeszcze krótki wypad nad Bałtyk, bo przecież jesteśmy zakwaterowani tak blisko morza, że widać go z okien. Są obawy, czy prysznic i sen zdążą zregenerować zmęczenie tak młodego organizmu.

  Pierwszą niedzielną rywalką Dominiki jest piąta na liście startowej Karolina Tokarczyk z Żywca, która w sobotę rozegrała o 2 mecze mniej, bo wygrała wszystkie mecze grupowe w I kategorii i nie musiała grać w turnieju dodatkowym. Dwa lata wcześniej, w kategorii żaczek grały ze sobą 2 razy. Wygrała raz jedna, raz druga. Teraz Dominika zaczyna źle. Kilka prostych błędów i łatwo przegrywa pierwszego seta 5:11. W kolejnych setach mobilizuje się i jest już zacięty i wyrównany pojedynek, ale niestety oba sety kończą się tak samo, 10:12. Zatem Dominice pozostaje jeszcze tylko jeden mecz, o miejsce w przedziale 9-12. Udział w gdańskich zawodach kończy zwycięstwem 3:0 nad Julią Wójcik z Chróścic (opolskie).
  Ostateczny bilans: 6 zwycięstw i 2 porażki, daje wysokie 11 miejsce na liście ogólnopolskiej i limit, czyli prawo gry bez eliminacji wojewódzkich na kolejnym OTK w Krakowie (na początku grudnia), na dodatek w I kategorii. Osiągnięty wynik jest dużym sukcesem, jednak Dominika i jej trener zdają sobie sprawę, że przy odrobinie szczęścia w stolicy Małopolski może być jeszcze lepiej.
  Sukcesy tenisistów stołowych PUKS „Arka” Łętownia na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim są możliwe dzięki dotacji Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Starostwa Powiatowego w Leżajsku, a także wsparciu finansowemu m. in. Zakładu Mięsnego Smak-Górno i Firmy Handlowo-Budowlanej Pana Janusza Janika z Nowej Sarzyny.

  Poprzedni artykułZaproszenie na LVI sejsę Rady Gminy Leżajsk
  Następny artykułI Festiwal Techniki