Szkoła English Break w swojej ofercie kursów online proponuje słuchaczom kurs „Angielski w teatrze i filmie”.
Dla kogo i po co jest ten kurs?
Czy można praktykować angielski poprzez zajęcia teatralne lub filmowe?
Czy można rozwijać umiejętności aktorskie w szkole językowej?
Można robić, co tylko się chce, jeśli posiada się pomysł, chęci i odpowiednie osoby, które potrafią połączyć na swoich zajęciach aktorstwo i język angielski.
Co więcej, nie musisz być aktorem czy filmowcem, żeby brać w nich udział. Skierowane są one do wszystkich ludzi, którzy pragną czegoś odmiennego od standardowych kursów języka angielskiego, ale też wykorzystują lub mają zamiar wykorzystywać angielski w swoim zawodzie. Jeżeli Twoja praca w jakikolwiek sposób ma coś wspólnego z wystąpieniami publicznymi, jesteś animatorem, konferansjerem, czy po prostu chcesz się udzielać w social mediach i potrzebujesz nabrać pewności w posługiwaniu się językiem angielskim, to ten innowacyjny kurs jest właśnie dla Ciebie.
Wszystko dzieje się w przestrzeni online, dlatego możemy pracować nad emocjami oraz blokadami w zaciszu swojego własnego domu czy biura – tam, gdzie czujemy się komfortowo. Co nie oznacza, że nie będziemy wchodzić w różnego rodzaju interakcje, ponieważ o tym jest teatr i film, ale również nauka języka angielskiego. Właśnie to je łączy, potrzebujemy ich, aby komunikować się na różnych płaszczyznach. Zarówno sztuka, jak i języki obce są formą wyrażania się – doskonale to rozumiemy i chcemy połączyć je ze sobą. Wiemy, jak ważne jest pokonanie bariery językowej, aby robić to, co kochamy – także po angielsku.
Uczenie języka angielskiego poprzez dramę pozwala dostrzec fakt, że mówienie, pisanie i czytanie mają wzajemne powiązanie. Ich doskonalenie pozwala na realizowanie potrzeb komunikacyjnych, a tym samym często naszych potrzeb zawodowych. Dlatego też będziemy słuchać, oglądać i analizować utwory dramatyczne oraz scenariusze. Będziemy improwizować oraz tworzyć sytuacje dramowe, które pozwolą poprawić sprawność w posługiwaniu się językiem obcym oraz dostosować ten język do danej sytuacji. Pozwoli to także lepiej zapamiętać określone zwroty czy ich wymowę. Poprzez analizę tekstów będziecie kształcić umiejętność czytania w danym języku, wymowy, ale również nabierzecie pewności siebie, kiedy na castingu, czy podczas prezentacji zostaniecie poproszeni o odczytanie jakiegoś tekstu.
Zastosowanie dramy na naszych zajęciach pozwoli również na budowanie więzi między uczestnikami oraz między uczestnikami a nauczycielem. Należy pamiętać, że jest to metoda, która żyje, a tym samym otwiera ciągle to nowe możliwości i pozwala wykorzystać zajęcia językowe do oddania rzeczywistości, przez co pomaga zapamiętać, jak używać języków obcych w różnych sytuacjach. Ćwiczymy nie tylko teksty, ale praktykujemy rzeczywistość, co przybliża nas do łamania wszelkich barier językowych, które często sobie sami budujemy, ze strachu, ale też z braku praktyki.
Dlatego rozwiewając wszystkie wątpliwości – drama stanowi urozmaiconą formę nauczania, która jednak należy do najskuteczniejszych. Uczestnicy rozwijają się nie tylko pod względem społecznym, emocjonalnym, ale też językowo. Zapraszamy na coś więcej, niż kurs językowy.