Strona główna Gmina Leżajsk DRAMA, DRAMA, DRAMA –  praktyka języka w trochę inny sposób

DRAMA, DRAMA, DRAMA –  praktyka języka w trochę inny sposób

495
0

Szkoła English Break w swojej ofercie kursów online proponuje słuchaczom kurs „Angielski w teatrze i filmie”.

Dla kogo i po co jest ten kurs?

Czy można praktykować angielski poprzez zajęcia teatralne lub filmowe?

Czy można rozwijać umiejętności aktorskie w szkole językowej?

Można robić, co tylko się chce, jeśli posiada się pomysł, chęci i odpowiednie osoby, które potrafią połączyć na swoich zajęciach aktorstwo i język angielski.

Co więcej, nie musisz być aktorem czy filmowcem, żeby brać w nich udział. Skierowane są one do wszystkich ludzi, którzy pragną czegoś odmiennego od standardowych kursów języka angielskiego, ale też wykorzystują lub mają zamiar wykorzystywać angielski w swoim zawodzie. Jeżeli Twoja praca w jakikolwiek sposób ma coś wspólnego z wystąpieniami publicznymi, jesteś animatorem, konferansjerem, czy po prostu chcesz się udzielać w social mediach i potrzebujesz nabrać pewności w posługiwaniu się językiem angielskim, to ten innowacyjny kurs jest właśnie dla Ciebie.

Wszystko dzieje się w przestrzeni online, dlatego możemy pracować nad emocjami oraz blokadami w zaciszu swojego własnego domu czy biura – tam, gdzie czujemy się komfortowo. Co nie oznacza, że nie będziemy wchodzić w różnego rodzaju interakcje, ponieważ o tym jest teatr i film, ale również nauka języka angielskiego. Właśnie to je łączy, potrzebujemy ich, aby komunikować się na różnych płaszczyznach. Zarówno sztuka, jak i języki obce są formą wyrażania się – doskonale to rozumiemy i chcemy połączyć je ze sobą. Wiemy, jak ważne jest pokonanie bariery językowej, aby robić to, co kochamy – także po angielsku.

Uczenie języka angielskiego poprzez dramę pozwala dostrzec fakt, że mówienie, pisanie i czytanie mają wzajemne powiązanie. Ich doskonalenie pozwala na realizowanie potrzeb komunikacyjnych, a  tym samym często naszych potrzeb zawodowych. Dlatego też będziemy słuchać, oglądać i analizować utwory dramatyczne oraz scenariusze. Będziemy improwizować oraz tworzyć sytuacje dramowe, które pozwolą poprawić sprawność w posługiwaniu się językiem obcym oraz dostosować ten język do danej sytuacji. Pozwoli to także lepiej zapamiętać określone zwroty czy ich wymowę. Poprzez analizę tekstów będziecie kształcić umiejętność czytania w danym języku, wymowy, ale również nabierzecie pewności siebie, kiedy na castingu, czy podczas prezentacji zostaniecie poproszeni o odczytanie jakiegoś tekstu.

Zastosowanie dramy na naszych zajęciach pozwoli również na budowanie więzi między uczestnikami oraz między uczestnikami a nauczycielem. Należy pamiętać, że jest to metoda, która żyje, a tym samym otwiera ciągle to nowe możliwości i pozwala wykorzystać zajęcia językowe do oddania rzeczywistości, przez co pomaga zapamiętać, jak używać języków obcych w różnych sytuacjach. Ćwiczymy nie tylko teksty, ale praktykujemy rzeczywistość, co przybliża nas do łamania wszelkich barier językowych, które często sobie sami budujemy, ze strachu, ale też z braku praktyki.

Dlatego rozwiewając wszystkie wątpliwości – drama stanowi urozmaiconą formę nauczania, która jednak należy do najskuteczniejszych. Uczestnicy rozwijają się nie tylko pod względem społecznym, emocjonalnym, ale też językowo. Zapraszamy na coś więcej, niż kurs językowy.

 

Poprzedni artykułTRAGICZNY WYPADEK W GOSPODARSTWIE ROLNYM
Następny artykułSamochód dachował na DK 77