Droga do finału wojewódzkiego Gimnazjady

  186
  0

  Szczypiorniści Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym w tegorocznej edycji Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców awansowali do finału wojewódzkiego. W finale wystąpią cztery najlepsze zespoły w województwie. Stawką jest walka o miano najlepszej drużyny w województwie i medale.

  Droga do turnieju finałowego wiodła przez zawody Powiatowe. Rywalami były drużyny z Gimnazjów w Grodzisku Górnym i w Kuryłówce. W tym turnieju nasi piłkarze ręczni dominowali wyraźnie i bezapelacyjnie pokonali rywala zza miedzy z Grodziska Górnego w stosunku 26:3 i Kuryłówkę 23:9. Drugie miejsce w tym turnieju zajęła drużyna z Gimnazjum w Kuryłówce. Awans do szczebla rejonowego podziałał mobilizująco i wpłynął na większe zaangażowanie do treningu.

  Turniej rejonowy odbył się 2 marca br. również na hali w Grodzisku Dolnym. Wystąpiły w nim zespoły z Gimnazjów w Rzeszowie, Błażowej, Żołyni i Grodziska Dolnego. Grano systemem „każdy z każdym”. Nasi młodzi szczypiorniści zademonstrowali duże wyszkolenie techniczne i dyscyplinę taktyczną. Pokonali wszystkich rywali, którzy stanęli im na drodze do zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonali Gimnazjum z Żołyni 18:16 – bramki dla Grodziska zdobyli: Leja Jarek 2, Wnęk Marcin 7, Pytel Kamil 3, Markocki Mateusz 4, Rafa Radek 2. W następnym meczu Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie pod szyldem którego grają zawodnicy Juweni Rzeszów w stosunku 19:15, bramki dla Grodziska zdobyli: Leja Jarek 5,Wnęk Marcin 9, Pytel Kamil 2, Markocki Mateusz 2, Rafa Radek 1. W ostatnim pojedynku decydującym o I miejscu pokonali Gimnazjum w Błażowej 18:17, bramki dla Grodziska zdobyli: Leja Jarek 2, Wnęk Marcin 7, Pytel Kamil 1, Markocki Mateusz 3, Kuras Krystian 2, Rafa Radek 3. Ten pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący. Nasi piłkarze do ostatniej minuty prowadzili 2 bramkami i do końca nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa i awansu do półfinałów wojewódzkich. Zwycięstwo nad Błażową miało podwójne znaczenie, gdyż w myśl regulaminu zaliczało się do zawodów następnego szczebla.

  Półfinały wojewódzkie Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców odbyły się 19 marca br. na hali w Błażowej. W tym turnieju dobrze zaprezentowali się szczypiorniści z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, którzy zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans do finałów wojewódzkich. Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Gimnazjum w Błażowej, co dało im awans do turnieju barażowego. Pozostałe miejsca zajęły Gimnazja w Przemyślu i Zarzeczu. Kluczowe było dla Grodziska Dolnego pierwsze spotkanie z najlepszym zespołem z rejonu wschodniego z Zarzecza w którym zwyciężyliśmy 17:15. Radość z tego zwycięstwa wpłynęła tak demobilizująco, iż następne spotkanie przegraliśmy z Przemyślem 17:18. Pozostałe wyniki – remis Błażowej z Przemyślem 16:16 i wygrana z Zarzeczem 9:8 przy zaliczonej wygranej Zarzecza z Przemyślem 13:7, dało upragnione zwycięstwo w turnieju.

  Poniżej klasyfikacja turniejowa:

  1. Grodzisko Dolne 4 pkt bramki 52:50
  2. Błażowa 3 pkt bramki 43:43
  3. Przemyśl 3 pkt bramki 41:46
  4. Zarzecze 2 pkt bramki 37:34

  Drużyna z Grodziska Dolnego występowała najczęściej w składzie: w bramce – Mateusz Salwach i Rafał Sadlok, w polu – Marcin Wnęk, Mateusz Markocki, Radek Rafa, Jarek Leja, Krystian Kuras, Kamil Pytel, Marcin Moszkowicz, Adrian Czapla, Bartek Sadlok, Krystian Strug, Karol Mazurek i Dawid Wnęk. Opiekunem zespołu jest Kazimierz Bąk. Wszystkim zawodnikom należą się słowa pochwały za ogromną ambicję, determinację w wielu meczach do ostatnich sekund i wykazanie dużych umiejętności techniczno-taktycznych.

  Turniej finałowy odbędzie się 19 kwietnia br. o godzinie 10.00 na hali w Grodzisku Dolnym. Wystąpią w nim cztery najlepsze zespoły, które zakwalifikowały się a mianowicie Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, Gimnazjum w Haczowie , Gimnazjum Grodzisko Dolne i po turnieju barażowym Gimnazjum w Błażowej. Liczymy na gorący doping i trzymamy kciuki za naszych!

  Ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułSkontroluj stan swojego zdrowia
  Następny artykułSprawdzian szóstoklasitów