Drużyna „Arki” awansowała do III ligi.

  184
  0

  Gospodarze LZS Kąkolówka podejmowali drużynę PUKS Arka Łętownia, do której mieli 1 punkt straty. Stawką było I miejsce i awans do III ligi. Arce wystarczał remis.

  Większość zawodników Kąkolówki gra niewygodnym i zamęczającym rywali stylem obronnym, rakietkami z okładzinami zakłócającymi rotację.
  W pierwszym meczu w Łętowni Arka prowadziła 6:2, by ostatecznie tylko zremisować 9:9. Tym razem było odwrotnie. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili 6:3, ale podopieczni księdza Tomasza Flisa nie załamali się i podjęli zaciętą walkę, czego dowodem jest pokonanie przez Patryka Misiaka trzech rywali w stosunku setów 3:2.  Zwycięstwo 10:8 i świadomość awansu do III ligi wyzwoliła radość i pozwoliła zapomnieć o zmęczeniu i setkach godzin spędzonych na żmudnych treningach.  W całym sezonie ligowym drużyna „Arki” 12 meczów wygrała, 3 zremisowała i tylko raz przegrała.
  Na ten piękny wynik drużyny złożyli się:
  Jerzy Baran – 36 zwycięstw i tylko 7 porażek,
  Patryk Misiak – odpowiednio 23 i 19,
  kapitan i dobry duch drużyny Aneta Kręcidło – 20 i 22,
  najmłodszy Paweł Kida – 17 i 8,
  no i grający trener ks. Tomasz Flis – 23 i 5.

  Rola księdza Tomasza Flisa w tym sukcesie tenisistów stołowych z Łętowni jest nie do przecenienia. Od trzech lat przebywa poza Łętownią (ponad 60 km), a mimo to przyjeżdża swoim samochodem zabiera drużynę i jedzie na mecze, często pokonując ponad 100 km. Zna ich doskonale, bo od 5 lat na treningach i zgrupowaniach systematycznie podnosi ich umiejętności sportowe, a przy okazji wychowuje i kształtuje ich charakter. W poprzednich sezonach w drużynie tej uczestniczyli jeszcze Łukasz Smycz i Grzegorz Rurak, ale choroby i kontuzje spowodowały, że obecnie nie grali.

  Młodą,  perspektywiczną drużynę „Arki” czeka teraz jeszcze solidniejsza praca na treningach i zgrupowaniach, bo w nowym sezonie przyjdzie im grać ze znacznie mocniejszymi ekipami. Działacze muszą zapewnić środki na dłuższe wyjazdy na mecze, bo prawie wszystkie drużyny III ligi zlokalizowane są w okolicach Krosna i Dębicy.

  Przy oszczędnym gospodarowaniu dotacją otrzymaną od Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz innymi środkami, które, jak co roku rodzice pozyskują m.in. ze zbiórki złomu i od sponsorów, zarządzający klubem zapewne podołają zadaniu. Przy okazji Zarząd PUKS „Arka” Łętownia składa podziękowania wszystkim instytucjom i osobom wspierającym działalność klubu.

  JS

  Ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułV Leżajskie Targi Pracy 2012
  Następny artykułEwakuacja Urzędu Skarbowego