Drużynowe Mistrzostwa Województwa – podsumowanie

    100
    0

    Pingpongiści PUKS Arka Łętownia zdobyli 3 medale na rozgrywanych w Nowej Sarzynie Drużynowych Mistrzostw Województwa Juniorów / Kadetów / Młodzików.

    Juniorki wygrały wszystkie 3 mecze w stosunku 3:0 i zdobyły złote medale.

    Juniorzy w walce o awans na półfinał DMP również pokonali wszystkich rywali i dopiero w walce o złoty medal po wyrównanym, zaciętym boju przegrali 2:3 z drużyną Karpat Krosno, która ze względu na ranking ma zapewniony tzw. limit na MP juniorów.

    Trzecie miejsce i awans na półfinał zapewnili sobie młodzicy.

    Tak więc w sobotnich półfinałach MP młodzików, kadetów i juniorów w Krakowie Arka będzie reprezentowana przez ww. 3 drużyny oraz w turnieju indywidualnym przez juniorkę Anetę Kręcidło, juniora Jerzego Barana, młodzika Dominika Stańko. W kategorii kadetów pierwszym rezerwowym jest Kamil Klocek.

    Warto nadmienić, że udział w MP ma zapewniony kadetka Dominika Kułacz (limit PZTS).

    Najlepsze drużyny dwudniowego turnieju rozgrywanego w hali MOSiR w Nowej Sarzynie oraz miejsca pozostałych drużyn Arki:
    Juniorki:
    1. PUKS Arka Łętownia (Aneta Kręcidło, Alina Sztaba, Karolina Pietrońska) – awans na półfinał DMP
    2. UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola (D. Drelich, A. Maciąg, K. Rybak) – awans na półfinał DMP
    Juniorzy:
    1. KSTS MOSiR Karpaty Krosno (P Cyrnek, M Dobek, R Niemiec) – limit na DMP
    2. PUKS Arka Łętownia (Jerzy Baran, Patryk Misiak, Paweł Kida) – awans na półfinał DMP
    3. KTS GOSiR Krościenko Wyżne (G. Tomoń, N. Wojtuń, R. Józefczyk) – awans na półfinał DMP
    Kadetki:
    1. UKS GIM-TIM 5 I Stalowa Wola (K. Piasecka, B. Wereda, K. Strzęciwilk) – awans na półfinał DMP
    2. LUKS ZSP Zasów (I. Zygmunt, D. Szpyrka, K. Ryczek) – awans na półfinał DMP
    Kadeci:
    1. UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola (K. Nalepa, K. Kozimala, M. Hamot) – awans na półfinał DMP
    2. PKS Kolping Jarosław (M. Mroczka, A. Kowal, G. Woźny) – awans na półfinał DMP
    Młodziczki:
    1. KKTS MOSiR Krosno (W. Pelczar, U. Burchała) – awans na półfinał DMP
    2. UKS MAAWSport Dedal Urzejowice (W. Rut, J. Stachiewicz, D. Hejnosz) – awans na półfinał DMP
    9. PUKS Arka II Łętownia (Paulina Przybysz, Klaudia Kolano, Natalia Sieńko)
    Młodzicy:
    1. PKS Kolping Jarosław (A. Suchy, A. Rejterowski, J. Kondrat) – limit na DMP
    2. KU AZS Politechnika Rzeszów (K. Angrys, M. Majcher) – awans na półfinał DMP
    3. PUKS Arka I Łętownia (Dominik Stańko, Łukasz Madej, Michał Klocek) – awans na półfinał DMP
    10. PUKS Arka II Łętownia (Łukasz Flis, Mateusz Sałęga).

    Patronat nad Drużynowymi Mistrzostwami Województwa objęli i dla najlepszych puchary ufundowali: Starosta Leżąjski – Pan Jan Kida oraz Burmistrz Nowej Sarzyny – Pan Jerzy Paul.
    Przygotowanie zawodników Arki i ich udział w tych zawodach był możliwy dzięki dotacjom Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

    ź: Nowa Sarzyna

    Poprzedni artykułBudzyń 2013
    Następny artykułOpen Lego Sumo w Kecskemét