Pingpongiści PUKS Arka Łętownia zdobyli 3 medale na rozgrywanych w Nowej Sarzynie Drużynowych Mistrzostw Województwa Juniorów / Kadetów / Młodzików.

Juniorki wygrały wszystkie 3 mecze w stosunku 3:0 i zdobyły złote medale.

Juniorzy w walce o awans na półfinał DMP również pokonali wszystkich rywali i dopiero w walce o złoty medal po wyrównanym, zaciętym boju przegrali 2:3 z drużyną Karpat Krosno, która ze względu na ranking ma zapewniony tzw. limit na MP juniorów.

Trzecie miejsce i awans na półfinał zapewnili sobie młodzicy.

Tak więc w sobotnich półfinałach MP młodzików, kadetów i juniorów w Krakowie Arka będzie reprezentowana przez ww. 3 drużyny oraz w turnieju indywidualnym przez juniorkę Anetę Kręcidło, juniora Jerzego Barana, młodzika Dominika Stańko. W kategorii kadetów pierwszym rezerwowym jest Kamil Klocek.

Warto nadmienić, że udział w MP ma zapewniony kadetka Dominika Kułacz (limit PZTS).

Najlepsze drużyny dwudniowego turnieju rozgrywanego w hali MOSiR w Nowej Sarzynie oraz miejsca pozostałych drużyn Arki:
Juniorki:
1. PUKS Arka Łętownia (Aneta Kręcidło, Alina Sztaba, Karolina Pietrońska) – awans na półfinał DMP
2. UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola (D. Drelich, A. Maciąg, K. Rybak) – awans na półfinał DMP
Juniorzy:
1. KSTS MOSiR Karpaty Krosno (P Cyrnek, M Dobek, R Niemiec) – limit na DMP
2. PUKS Arka Łętownia (Jerzy Baran, Patryk Misiak, Paweł Kida) – awans na półfinał DMP
3. KTS GOSiR Krościenko Wyżne (G. Tomoń, N. Wojtuń, R. Józefczyk) – awans na półfinał DMP
Kadetki:
1. UKS GIM-TIM 5 I Stalowa Wola (K. Piasecka, B. Wereda, K. Strzęciwilk) – awans na półfinał DMP
2. LUKS ZSP Zasów (I. Zygmunt, D. Szpyrka, K. Ryczek) – awans na półfinał DMP
Kadeci:
1. UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola (K. Nalepa, K. Kozimala, M. Hamot) – awans na półfinał DMP
2. PKS Kolping Jarosław (M. Mroczka, A. Kowal, G. Woźny) – awans na półfinał DMP
Młodziczki:
1. KKTS MOSiR Krosno (W. Pelczar, U. Burchała) – awans na półfinał DMP
2. UKS MAAWSport Dedal Urzejowice (W. Rut, J. Stachiewicz, D. Hejnosz) – awans na półfinał DMP
9. PUKS Arka II Łętownia (Paulina Przybysz, Klaudia Kolano, Natalia Sieńko)
Młodzicy:
1. PKS Kolping Jarosław (A. Suchy, A. Rejterowski, J. Kondrat) – limit na DMP
2. KU AZS Politechnika Rzeszów (K. Angrys, M. Majcher) – awans na półfinał DMP
3. PUKS Arka I Łętownia (Dominik Stańko, Łukasz Madej, Michał Klocek) – awans na półfinał DMP
10. PUKS Arka II Łętownia (Łukasz Flis, Mateusz Sałęga).

Patronat nad Drużynowymi Mistrzostwami Województwa objęli i dla najlepszych puchary ufundowali: Starosta Leżąjski – Pan Jan Kida oraz Burmistrz Nowej Sarzyny – Pan Jerzy Paul.
Przygotowanie zawodników Arki i ich udział w tych zawodach był możliwy dzięki dotacjom Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

ź: Nowa Sarzyna