„Dubno koło Leżajska. Wiersze i eseje”

  191
  0

  Zapraszamy na autorskie spotkanie i promocje książki Wasyla Machno „Dubno koło Leżajska. Wiersze i eseje”, które odbędzie się 8 września 2012 r. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Leżajskiej.<!–more–>

  Ojciec Wasyla Machno urodził się w Dębnie i mieszkał tam wraz ze swoją rodziną do 1945 roku, kiedy to rodzinę wywieziono na teren obecnej Ukrainy w okolice Tarnopola. Dorobek pisarski Wasyla Machno jest znaczący, jego książki poetyckie ukazały się w renomowanych wydawnictwach, tłumaczony jest na języki: angielski, niemiecki, litewski, rumuński i wszystkie języki słowiańskie. Jego poezja zakorzeniona jest w rodzimej literaturze, są w niej także odwołania do rodzinnych stron – Dębna.

  Wydanie poezji i esejów poety Wasyla Machno będzie z pewnością propagowaniem, tradycji i kultury Ziemi Leżajskiej, dorobku kulturalnego Polaków i Ukraińców z Leżajska i okolic, a co za tym idzie regionu podkarpackiego, poszerzeniem wiedzy na temat historii naszego regionu, a także ludzi, którzy nie zapominają o swoim pochodzeniu.
  Książka została wydana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku.

  Poprzedni artykułZawody OSP z Mistrzyniami Polski
  Następny artykułBezpieczna droga do szkoły