Strona główna Gmina Leżajsk DWA MIESIĄCE ARESZTU DLA SERYJNEGO ZŁODZIEJA

DWA MIESIĄCE ARESZTU DLA SERYJNEGO ZŁODZIEJA

429
0

Leżajscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże i włamania na terenie powiatu. Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował dwa miesiące aresztu wobec 30-latka. W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Leżajsku, na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Leżajsku, zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny, który w okresie od listopada 2016 roku do stycznia br. dopuścił się kilku kradzieży i włamania. Najbliższe dwa miesiące spędzi on w areszcie. Jak wynika z kartoteki podejrzanego, w przeszłości był już karany za kradzieże i włamania.

Mężczyzna trafił przed wymiar sprawiedliwości dzięki pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego leżajskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest 30-latek z powiatu leżajskiego. Zatrzymanemu mężczyźnie śledczy przedstawili cztery zarzuty kradzieży cudzego mienia i jeden zarzut kradzieży z włamaniem. Łupem podejrzanego padały róże sprzęty i narzędzia. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę około 10 tys. złotych.

Policjanci ustalili także „dziuplę” na jednej z posesji w Leżajsku, gdzie sprawca przechowywał skradzione przedmioty. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci będą ustalać innych pokrzywdzonych w tej sprawie, których mienie zostało odzyskane. Niewykluczone, że aresztowany mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty.

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułPrzekazanie bojowego wozu dla OSP Grodzisko Dolne oraz Jubileusz na Podlesiu
Następny artykułSTRAŻACY W GIEDLAROWEJ ROZDALI CZUJNIKI