Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny dwóch wypadków z udziałem pieszych, do których doszło w tym tygodniu na terenie naszego powiatu. Pierwszy wypadek miał miejsce we wtorek w nocy na odcinku krajowej 77 w Dębnie. Drugi wczoraj nad ranem w Leżajsku.
Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek około godz. 21 na nieoświetlonym odcinku drogi krajowej w Dębnie. Jak ustalili funkcjonariusze z zespołu ruchu drogowego, kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku Leżajska potrącił idącego drogą mężczyznę. Ranny na wskutek wypadku pieszy został przewieziony do szpitala.
Późniejsze czynności policjantów wykazały, że 58-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego szedł prawą stroną drogi prowadząc rower, a wynik alkomatu wykazał, że w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu.
Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz samochodu uczestniczącego w wypadku. Zabezpieczyli ślady. Kierujący samochodem również został poddany badaniu na trzeźwość. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy.
Drugi wypadek miał miejsce wczoraj tuż po godz. 5 w centrum Leżajska na ulicy Mickiewicza. 36-letni mężczyzna, został potrącony na przejściu dla pieszych przez osobowego opla. Pieszy został przewieziony do leżajskiego szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci zarówno kierująca 47-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego oraz pieszy byli trzeźwi.
Trwa postępowanie, które pozwoli wyjaśnić okoliczności tych zdarzeń.
ź: KPP Leżajsk