Do naszej redakcji dotarła informacja o sprzedaży leżajskiego Dworca PKS. Jak  się dowiadujemy od informatora najprawdopodobniej plac został zakupiony przez lokalnego przedsiębiorcę, który ma planach wybudować w tym miejscu dużą galerię handlową.

W urzędzie miasta na zadane pytanie przez Grzegorz K.

“Szanowny Panie Burmistrzu. Czy prawdą jest że Dworzec PKS Leżajsku został sprzedany ? I z tego co ludzie mówią ma powstać tam galeria handlowa ? PKS w Leżajsku jest od lat i trudno sobie wyobrazić miasto bez Dworca PKS . Pozdrawiam.”

Grzegorz otrzymał odpowiedź:

Tak, w październiku br. doszło do sprzedaży dworca autobusowego przez jego właściciela PKS Leżajsk Sp. z o.o. Miasto antycypując ten stan przystąpiło w lipcu br. do działań chroniących teren dworca i jego podstawowej funkcji komunikacyjnej – w tej sprawie podjęta została uchwała Rady Miejskiej o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nr 70/19 (uchwała Rady Miejskiej Nr IX/68/19 z dnia 22 lipca 2019 r.). Obecnie trwają prace urbanistyczne zgodnie z procedurą planistyczną i porządkiem prawnym.

Podsumowując, dworzec PKS, powinien funkcjonować w takiej formie jakiej istniał do dnia dzisiejszego, jednak najprawdopodobniej będzie miał on mniejsze pole manewru.