Dzieci z wizytą u leżajskich policjantów

  200
  0

  Wczoraj, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Leżajsku odwiedziły leżajskich policjantów. Młodzi goście chcieli poznać codzienną pracę funkcjonariuszy.

  W trakcie wizyty, dzieci mogły z bliska zobaczyć codzienną pracę policjantów i używany przez nich sprzęt. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania pomieszczeń dyżurnego komendy. Następnie młodzi goście mieli okazję z bliska zobaczyć policyjne samochody, które patrolują ulice naszego miasta oraz zapoznać się ze środkami przymusu bezpośredniego. Jednak największe zainteresowanie u naszych młodych gości wzbudził pokaz techniki kryminalistycznej, gdzie między innymi sami uczniowie mieli okazję „pozostawić” w policyjnej bazie danych swoje odciski palców. Dzieci chętnie słuchały policjantów, którzy opowiadali o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy mundurowych, było też mnóstwo pytań z ich strony.

  Wycieczka po leżajskiej komendzie przybliżyła dzieciom pracę stróżów prawa, jak również pokazała, że policjant jest ich przyjacielem, do którego zawsze mogą się zwrócić o pomoc. Być może to spotkanie będzie dla niejednego z nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułPoszukiwany miał przy sobie marihuanę
  Następny artykułBUDZYŃ 2012