Franciszkański Ośrodek Kultury, który od kilku lat działa przy leżajskim klasztorze postarał się o ciekawą ofertę kulturalną, która z pewnością pomoże przetrwać duchowe zmagania z zimą.

Dużą zasługę ma w tym także nowo otwarta kawiarnia FOK CAFÉ, dostępna dla wszystkich i czynna każdego dnia w godzinach 16.00-20.00. Każdy może tam napić się aromatycznej kawy, dobrej herbaty i świeżo wyciskanego soku. A do tego zjeść świeże ciasto i słodkie przekąski. Na wszystkich czeka także biblioteczka pełna twórczych książek. W kawiarni odbywają się następujące wydarzenia:

„Inspirujące poniedziałki” – raz w miesiącu zapraszany jest prelegent, który w przyjaznej formie dotyka tematyki związanej z wiarą. W październiku był to Jasiek Mela, w listopadzie – ks. Mateusz Hosaja, Błażej Strzelczyk (m.in. redaktor Tygodnika Powszechnego), w grudniu – o. Ksawery Knotz, a w styczniu kawiarnia będzie gościć o. Teofila Czarniaka.

„Muzyczne środy” – spotkania przy dobrej chrześcijańskiej muzyce.

„Filmowe czwartki” – ambitne filmy poprzedzone komentarzem i dyskusją. W listopadzie zakończył się cykl „Czwartki z Tolkienem”. 6 grudnia, w ramach projektu Akademia Odkrywcy, FOK gościł Świętego Mikołaja, który rozdał ponad 140 paczek dla dzieci uczestniczących w zajęciach warsztatowych Akademii. W okresie Bożonarodzeniowym FOK zaprasza na Jasełka wystawione przez Franciszkańską Młodzież Oazową Basztę. Terminy spektakli znajdują się w Kalendarzu Imprez Kulturalnych.

Ośrodek zaprasza także na swój facebookowy profil: www.facebook.com/foklezajsk/ „