Początek jesieni, to czas kiedy miłośnicy grzybobrania rozpoczynają swój sezon. Wyjeżdżają lasów i pochłonięci poszukiwaniem grzybów, tracą orientację i mają trudności z odnalezieniem drogi powrotnej. Taka sytuacja przydarzyła się 79-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa. Wspólnie z żoną przyjechał na grzyby, do Brzyskiej Woli. Po wejściu w głąb lasu, kobieta straciła kontakt z mężem. Mężczyznę odnaleźli dzielnicowi z Leżajska.

Wczoraj około godz. 15.30, dyżurny leżajskiej komendy, otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 79-letniego mieszkańca Rzeszowa. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wspólnie z żoną, 5 godzin wcześniej przyjechał na grzyby do Brzyskiej Woli. Po wejściu do lasu kobieta straciła kontakt z mężem. Mężczyzna nie zabrał ze sobą telefonu, dodatkowo miał problemy ze słuchem.

Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz przewodnik z psem służbowym. Policjanci rozpoczęli poszukiwania 79-latka. W miejscowości Jastrzębiec, 3 kilometry od miejsca, gdzie małżeństwo weszło do lasu, dzielnicowi zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Okazało się, że był to 79-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Jak przekazał funkcjonariuszom, po wejściu w głąb lasu, stracił orientacje i przez kilka godzin nie mógł z niego wyjść.

Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policjantów w porę udało się odnaleźć mężczyznę.

Przypominamy, że w lesie szybko można się zgubić. Dlatego nie zapominajmy o najważniejszych zasadach bezpiecznego grzybobrania, o których pisaliśmy na naszej stronie internetowej.