Dzień dziecka w Muzeum

  179
  0

  Z okazji dnia dziecka, 31 maja, 1 i 4 czerwca, Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprosiło dzieci ze szkół całego powiatu do wspólnej zabawy i zwiedzania. Każda klasa, która przybyła do muzeum mogła bezpłatnie obejrzeć wystawę „Życie codzienne, kultura i sztuka ludów Afryki Zachodniej” oraz ekspozycję Etnograficzno-Zabawkarską. Łącznie odwiedziło nas ponad 400 dzieci.

  Organizatorzy zapewnili również wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych, m.in. gry i zabawy- kalambury, krzyżówki, zagadki, zabawy z balonikiem- z cennymi nagrodami, które ufundowali darczyńcy z Leżajska. Żadne dziecko nie wyszło z pustymi rękami.

  To kolejny pomysł na spotkanie z fascynującą historią naszego miasta. Pozwoliło ono wszystkim małym odkrywcom aktywnie spędzić ten wyjątkowy dzień. Składamy serdeczne podziękowania dla fundatorów nagród, które mogliśmy rozdać podczas konkursów. Mamy nadzieję, że ta tradycja zagości na stałe w naszym harmonogramie i za rok również spotkamy się z dziećmi z całego powiatu- mówi Andrzej Chmura, Dyrektor MZL.

  Poprzedni artykułMuzeum w programie „Załoga Eko”
  Następny artykułMemoriał Eugeniusza Kujana