Chodzi lisek koło drogi… Ryzyko spotkania dzikich zwierząt na drodze występuje przez cały rok, ale najwięcej odnotowywanych wypadków i kolizji z ich udziałem ma miejsce wiosną i jesienią. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować w godzinach porannych i późno wieczornych. Według raportów policji średnio rocznie dochodzi do około 200 wypadków z udziałem dzikich zwierząt i do niezliczonej ilości kolizji. Stłuczki jest o tyle ciężko oszacować, że spora część z nich nie jest zgłaszana.

W dniu dzisiejszym ucierpiała sarna, która została najprawdopodobniej uderzona przez ciężarówkę oraz świnia, która zaległa niedaleko browaru.

Przede wszystkim, nie należy nigdy lekceważyć znaku drogowego „Dzikie zwierzęta”. Widząc taki znak, jesteśmy zobowiązani zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Pamiętaj o tym, że im wolniej jedziesz, tym więcej czasu masz na reakcję. Warto obserwować nie tylko drogę, ale również pobocze. Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę na drodze lub przy drodze należy natychmiast zwolnić. Postępowanie dostosowujemy zawsze do sytuacji i odległości dzielącej nasz samochód i zwierzę.

tekst alternatywny