Strona główna Gmina Leżajsk Euro 2024 w Niemczech – zapowiedź

Euro 2024 w Niemczech – zapowiedź

95
0

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami, w związku z czym warto pokusić się o krótką zapowiedź imprezy. W jakich miastach będą rozgrywane mecze? Kto jest faworytem mistrzostw? Odpowiadamy.

Gdzie odbędzie się Euro 2024?

Organizowane w czerwcu i lipcu przez Niemcy Euro 2024 to impreza, która pod wieloma względami ma być jeszcze lepsza niż mundial z 2006 roku. Ciekawostką może być w tym przypadku fakt, że nasi zachodni sąsiedzi organizują Mistrzostwa Europy w piłce nożnej po raz pierwszy od 1988 roku, czyli od zjednoczenia Niemiec. Tegoroczne Euro odbędzie się zatem w 10 miastach, a mianowicie: Lipsku, Frankfurcie, Düsseldorfie, Kolonii, Hamburgu, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Dortmundzie, Monachium oraz Berlinie. Szczegółowe informacje na temat stadionów oraz poszczególnych spotkań, które będą na nich rozgrywane można znaleźć pod linkiem: https://sport.betfan.pl/euro-2024-stadiony-miasta-gospodarze-mistrzostw/.

Kto jest faworytem Euro 2024?

Mimo iż Euro 2024 rozpocznie się za niespełna 3 miesiące, a w tym momencie nie znamy nawet kompletu uczestników imprezy to śmiało można pokusić się o wskazanie faworytów do zwycięstwa. Trudno bowiem w uczestnikach baraży upatrywać reprezentacji, która dysponowałaby potencjałem umożliwiającym zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. Zarówno eksperci, jak i bukmacherzy jako faworytów wskazują w tym wypadku Anglię oraz Francję, czyli reprezentacje dysponujące zdecydowanie największym potencjałem wśród kadrowiczów. Poza tym wysoko oceniane są także szanse reprezentacji Niemiec, mimo iż od dłuższego czasu boryka się ona z różnymi problemami. Wsparcie własnych kibiców, na które może liczyć gospodarz imprezy oraz fakt, że Niemcy to drużyna turniejowa sprawiają jednak, że nasi zachodni sąsiedzi mają naprawdę duże szanse na ostateczny sukces. Z pewnością można będzie uznać za niego również dojście do etapu półfinału. Kto jeszcze zaliczany jest do grona faworytów? Z pewnością Hiszpania oraz Portugalia. Nieco niżej oceniane są natomiast szanse Belgii oraz Włoch.

Baraże na Euro 2024

Jak już wspomniano w tym momencie znanych jest 21 z 24 uczestników tegorocznych Mistrzostw Europy. Do rozegrania pozostały bowiem jeszcze baraże o udział, w których rywalizować będzie aż 12 reprezentacji. W tym gronie znajduje się także Polska, która w meczu barażowym zaplanowanym na 21 marca spotka się z reprezentacją Estonii. Terminarz baraży wygląda natomiast następująco:

Ścieżka A

Walia – Finlandia (zwycięzca zostanie gospodarzem w finale)

Polska – Estonia

Ścieżka B

Bośnia i Hercegowina – Ukraina (zwycięzca zostanie gospodarzem w finale)

Izrael – Islandia

Ścieżka C

Gruzja – Luksemburg (zwycięzca zostanie gospodarzem w finale)

Grecja – Kazachstan

Podsumowując należy stwierdzić, że zbliżające się Euro 2024 to impreza, której faworytem są reprezentacje Anglii oraz Francji. Wysoko oceniane są także szanse Niemiec, czyli gospodarza turnieju. Poza tym z pewnością można spodziewać się kilku niespodzianek, a z perspektywy Polaków ważny jest awans naszej reprezentacji oraz co najmniej wyjście z grupy.

Poprzedni artykułPrzedszkole w Przychojcu Kreatywna Kraina sięga coraz wyżej! Wkrótce powita pierwszych uczniów Szkoły Podstawowej
Następny artykułKOLEJNY SKLEPBRICOMARCHÉNA MAPIE POLSKI – OTWARCIE W LEŻAJSKU