Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński zapraszają na Noc Muzeum organizowaną przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Wydarzenie trwać będzie przez dwa dni tj. 24 i 25 maja (piątek, sobota). W ramach imprezy będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje muzealne oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie przygotowali na te dni organizatorzy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Program:

24 maja (piątek) 

– bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji muzealnych od godz. 16.00 do 20.00

– na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej o godz. 20:30 rozpocznie się spektakl muzyczny pt. „Świat w walizce” w wykonaniu teatru muzycznego Broadway z GOK Giedlarowa z towarzyszeniem orkiestry muzycznej.

 

25 maja (sobota) 

– Od godz. 17.00 przed Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpocznie się “Jarmark Kulturalny”, na którym prezentować będą się lokalni twórcy, pasjonaci i hobbyści,

– 17.30 – 19.00 – odbędą się występy historycznej grupy rekonstrukcyjnej „SCUTUM” z Sanoka w programie będzie plenerowy mini obóz, pokazy i walki, rycerskie, konkursy, zabawy dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych atrakcji,

– kulinarna niespodzianka dla wszystkich

– 19.00 – 20.15 – muzyczne występy lokalnych artystów,

– 20.15 – oficjalne otwarcie uroczystości,

– 20.30 – koncert „Niebo z moich stron” w wykonaniu solistów oraz grupy artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem zespołu muzycznego Tomasza Filipczaka. W repertuarze m.in. takie legendarne piosenki jak: „Anna Maria”, „Papierowy księżyc”, „Bądź gotowy dziś do drogi” oraz wiele innych.

Ponadto będzie można skorzystać z ogródka grillowego.

Dodatkowo w tym dniu od godz.17:00 do 24:00 będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje stałe oraz czasowe w Muzeum (zwiedzanie zostanie wyłączone w trakcie koncertu „Niebo z moich stron”).

Ekspozycje stałe: Historii Miasta i Regionu (zmodernizowana w 2017 roku), Etnograficzno – Zabawkarska, Browarnicza.

Ekspozycje czasowe: “W rycerskim obozie”, “Browary środkowej Polski”, “Ojcowie Niepodległości”, “W świecie Kufli”.

 

MZL