Feel w Leżajsku!!!

  252
  0

  Już nie długo mieszkańców Leżajska i okolic czekają nie lada atrakcje. 27 sierpnia 2011 roku na błoniach przy stacji paliw Maante odbędzie się finał imprezy BEZPIECZNE WAKACJE – BEZPIECZNY POWROT DO SZKOŁY.

  Minimaraton, bungee jumping, pokazy strażackie, symulatory wypadków, pokaz sztucznych ogni, dyskoteka z radiem ESKA, koncert zespołu FEEL to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. A są nimi Euroregionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych oraz Poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz.

  Impreza jest elementem akcji społecznej, której głównym założeniem jest promowanie bezpieczeństwa dzieci w trakcie beztroskich zabaw oraz w ich drodze do szkoły i do domu. W trakcie tegorocznych wakacji odbyły się już pikniki rodzinne w Sanoku, Krośnie oraz w Rzeszowie, które łącznie zgromadziły ponad 20 tysięcy osób. – Wydarzenie kierowane jest do mieszkańców regionu, a w szczególności rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, zostanie zorganizowane w formie rodzinnego pikniku, na których gościem specjalnym będzie zespół Feel. Do udziału w przedsięwzięciu zostały zaproszone służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo: Policja, Straż Pożarna oraz Straż Graniczna. Przeprowadzą one szkolenia z zakresu bezpiecznego poruszania się na jezdni, sposobów udzielania pierwszej pomocy, jak również szkolenia edukacyjne promujące bezpieczeństwo we wszystkich dziedzinach naszego życia – mówi Poseł Rynasiewicz. Organizatorzy przewidują naprawdę dużo atrakcji. Instytut Transportu Samochodowego z Warszawy, zaprezentuje symulator zderzenia czołowego oraz dachowania obrazujący co dzieję się z ciałem człowieka w trakcie wypadku. Będzie możliwość wypróbowania alkogoogli. Najmłodsi będą mieli okazję otrzymać kartę rowerową sprawdzając swoje umiejętności w Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego, natomiast nieco starsi zmierzą się ze swoim strachem za pośrednictwem skoków na Bungee. W trakcie pikniku będą rozdawane odblaski oraz kaski rowerowe ufundowane przez współorganizatorów. Ponadto, nacisk edukacyjny zostanie również położony na kwestię trzeźwości kierowców i ich odpowiedzialności na drodze. – Mimo, iż cały czas pracujemy nad rozbudową infrastruktury drogowej, o bezpieczeństwie należy mówić kompleksowo. Bez wdrożenia się w istotę zjawiska, nie rozwiążemy pewnych problemów. Priorytetową kwestią jest dla nas wszystkich bezpieczeństwo na drodze a za pośrednictwem takich akcji jak Bezpieczne Wakacje 2011  -Bezpieczny powrót do szkoły wszyscy możemy przyczynić się do jego zwiększenia – zaakcentował Poseł Zbigniew Rynasiewicz.

  Zapraszamy więc na bezpieczne wakacje do Leżajska. Nie może Ciebie tam zabraknąć!

  Patronat Honorowy objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska oraz Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.

  Program imprezy (ramka)

  10:00 – minimaraton ulicami Leżajska

  16:00 – start imprezy

  Występy lokalnych grup artystycznych

  – bungee jumping

  – miasteczko strzeleckie

  – pokazy Policji i Straży pożarnej

  – pokazy ratownictwa medycznego

  – miasteczko ruchu drogowego

  – symulator dachowania i zderzenia czołowego

  – miasteczko dla dzieci … i wiele, wiele innych atrakcji

  19:00 koncert zespołu AMITI

  21:00 Koncert zespołu FEEL

  Pokaz sztucznych ogni

  Koncert zespołu THE SHOUT

  Dyskoteka z Radiem ESKA

  Poprzedni artykułObwodnice Strzyżowa i Leżajska – stan prac
  Następny artykułGala orkiestr dętych w Brzózie Królewskiej