Ferie w bibliotece 2013 – podsumowanie akcji

  177
  0

  Wszystko co dobre szybko się kończy, skończyły się więc i „Ferie w bibliotece”, które zorganizowane były dla wszystkich chętnych dzieci z okolic Brzózy Królewskiej i nie tylko. Przez całe dwa tygodnie biblioteka dosłownie tętniła gwarem i śmiechem dzieci.

  Dzieciaki mogły spędzić wolny czas w miłym towarzystwie rówieśników. Pracownicy biblioteki przygotowali ciekawy plan zajęć. Każdego dnia czekały na dzieci różne zabawy i konkursy, quizy i krzyżówki.

  Ze względu na rozpoczynający się Post na zajęciach przewidziano niespodziankę, zabawę karnawałową. W dzień poprzedzający zabawę każde dziecko miało za zadanie zrobić swoją własną maskę, w której by mogło wystąpić na balu. Propozycji było bardzo wiele, począwszy od małych kotków, motylków aż po groźne wilki, diabły i smoki. Zabawa karnawałowa była bardzo udana, wszyscy, nawet pani Zosia z Ośrodka Kultury musiała przebrać się w odpowiedni strój a pan Tomek założyć maskę karnawałową, aby uczestniczyć w zabawie. Przy dźwiękach wesołej muzyki biblioteka tętniła życiem.

  Z okazji walentynek każdy mógł własnoręcznie zrobić karteczkę, którą potem mógł wręczyć ukochanej osobie ( najwięcej kartek przypadło mamom).
  Dużo radości sprawiły dzieciom zajęcia pt. „Malec w krainie wypieków”. Przez dwa dni ferii dzieci uczyły się robić ciasteczka amoniaczki i pizzę.
  Wszystkie dzieci ubrane w przepiękne fartuszki udały się do kuchni , gdzie z dużym zaangażowaniem włączyły się w prace. Dzień upłynął w pachnącej i smakowej atmosferze a uwieńczeniem trudów kulinarskich było wspólne konsumowanie przepysznych ciastek i pizzy przy bajkach „ Madagaskar3” i „Pingwiny z Madagaskaru”.

  Biblioteka w Brzózie Królewskiej składa gorące podziękowania dla Pani Kazimiery Koczajowskiej i dla Pana Krzysztofa Wacha za sponsorowanie artykułów spożywczych dzięki, którym udało nam się zrealizować zajęcia kulinarne oraz Dyrektorowi GOK w Giedlarowej za udostępnienie kuchni.

  ź:brzoza-krolewska.pl

  ferie w brzózie

  Poprzedni artykułOcalając od zapomnienia drewnianą zabawkę
  Następny artykuł„FERIE W MUZEUM” – Podsumowanie