Festiwal Piosenki „MIKOŁAJ”

  187
  0

  …w śnieżne niedzielne popołudnie…

  9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłówce rozbrzmiewał radosnymi dźwiękami

  i słowami pięknych piosenek, a to za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Piosenki „MIKOŁAJ”.

  Od samego początku ta międzypowiatowa impreza muzyczna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej i nie tylko. Wraz z zainteresowaniem rośnie też poziom artystyczny konkursu. Stąd koniecznym było przeprowadzenie eliminacji, które odbyły się 30 listopada br. w ramach. W eliminacjach, w których wzięło udział 30 młodych artystów Jury wyłoniło 19 osób – finalistów tegorocznego Festiwalu.

  Niedzielne śpiewanie oceniało Jury w składzie: Ilona Jamroży, Wioletta Kurasiewicz i Bogumił Łyko(przewodniczący). Mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki Edyty Geppert , Andrzeja Zuchy, Czerwonych Gitar, … . Był rock and roll, blues, walc do rytmów których licznie zgromadzona publiczność dołączała gromkie brawa.

  Prowadzący Koncert Finałowy – pan Tomasz Kycia oraz Mikołaj sprawili, że każdy z wykonawców czuł się dobrze na scenie, a przeprowadzane przez nich konkursy dały dużo radości wszystkim dzieciom.

  Od początku istnienia tej imprezy Mikołaj i dyrektor GOK zabiegają, by mimo kryzysu nagrody dla uczestników, a tym bardziej laureatów, były cenne i sprawiały radość nagrodzonym. Tak jest od wielu lat, tak też było i w tym roku. Nagroda Grand Prix to oczywiście jak nakazuje tradycja – rower i wiele innych ciekawych nagród.

  Tę najważniejszą nagrodę w tym roku wręczali: przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Kotulski i sekretarz Urzędu Gminy pan Roman Szałajko, którzy od samego początku śledzili zmagania młodych artystów. Nagroda Grand Prix, w tej edycji powędrowała do Magdy Koman z Biłgoraja, która wykonała piosenkę „Ech, życie, kocham cię nad życie” . Festiwalową Publiczność w tym roku ujął Bartosz Zagaja, który z fantastycznym wyczuciem sceny wytańczył i wyśpiewał piosenką „Byłaś sercem biciem” Nagrodę Publiczności. Podczas obrad Jury na scenie zaprezentowały się zespoły Gminnego Ośrodka Kultury (Orkiestra Dęta oraz Zespół Tańca Estradowego).

  Pozostali nagrodzeni:

  w kategorii I:

  I miejsce – Otylia Kobielarz
  II miejsce – Patrycja Tabin
  III miejsce – Wiktoria Borek

  w kategorii II:

  I miejsce – Kinga Patrycja Dziduch
  II miejsce – Alicja Łeśko
  III miejsce – Karolina Więcław

  w kategorii III:

  I miejsce – Klaudia Partyka
  II miejsce – Waldemar Dudek
  III miejsce – Bartosz Zagaja

  Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom. A są nimi:

  PGNiG O/Sanok (sponsor główny), MZK Leżajsk, Bank Spółdzielczy Leżajsk, OSP im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce, KASA Stefczyka O/ Leżajsk ul. Mickiewicza 8, MOSiR Leżajsk, OZON Sp.z o.o. Stare Miasto, Centrum Konstrukcji Stalowych Sp. z o.o.

  Więcej zdjęć na

  www.kurylowka.pl zakładka fotogaleria gok

  Poprzedni artykuł„CZAS NA AKTYWNOŚC W GMINIE LEŻAJSK”
  Następny artykułKonkurs ofert „Mecenat Kulturalny” 2013