Finał konkursu „Barwy jesieni”

  210
  0

  Mnóstwo ciekawych i barwnych prac plastycznych wykonanych przez najmłodsze dzieci można było podziwiać w pierwszym tygodniu października w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

  We wtorek 5 października br. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla przedszkoli i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu naszej gminy. W konkursie udział wzięły wszystkie placówki.

  Na początek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, po czym dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przez aktorów teatru „Fama” z Dębicy. Niezwykła muzyczna podróż dookoła świata trwała półtorej godziny i przyniosła dzieciakom wiele niezapomnianych emocji, które dzieci okazywały z właściwą sobie spontanicznością.

  Podróż po wszystkich kontynentach rozpoczęła się w Europie, po czym dzieci popłynęły statkiem do Afryki. Poznały żyjące tam zwierzęta i uczestniczyły w zwierzęcej dyskotece w dżungli. Później dotarli do Azji, gdzie spotkali się ze skośnookimi Japończykami i Chińczykami i odtańczyli ich tańce. Następnie przeniosły się do Ameryki Północnej i uczestniczyły w kowbojskich wyczynach, a stamtąd do Ameryki Południowej, gdzie sambę tańczyły urocze Brazylijki. Podążając dalej morskim szlakiem nasi mali podróżnicy dotarli do Australii i spotkali tam tańczące kangury. Wspaniała dziecięca załoga dopłynęła w końcu do najzimniejszego zakątka ziemi – Antarktydy. Było tam naprawdę bardzo zimno, co dało się odczuć nawet w trakcie piosenki, gdy dzieciom z zimna drżały głowy i zamarzały paluszki u nóg i rąk.

  Przez cały czas trwania podróży wypełniona po brzegi sala wrzała od emocji i poczynań dzieci, które starały się chwytać fruwające wszędzie bańki mydlane. Wielu maluchów brało też udział w różnych konkurencjach i zabawach muzycznych oraz zgadywankach, za co otrzymały drobne gadżety od prowadzących program.

  Spotkanie to przyniosło wszystkim wiele rozrywki, wspólnej zabawy i wrażeń, które na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.

  wiecej na grodziskodolne.pl

  Poprzedni artykułKolejne stypednia przyznane!
  Następny artykułNagrody Starosty dla nauczycieli.