18 maja w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się finisaż wystawy prac plastycznych pt. „Odnaleźć siebie”, których autorami są osoby niepełnosprawne z terenu powiatu leżajskiego. Ekspozycję przygotował Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, a funkcję jej koordynatorki sprawowała dyrektor placówki Danuta Kurzyp. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, m.in. Członek Zarządu Powiatu Leżajsk Lucjan Czenczek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego Alina Cebulak, autorzy prac oraz pracownicy poszczególnych ośrodków pomocy społecznej.

Na wystawie swoje prace zaprezentowały: Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sarzynie, Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Żurawia w Brzózie Królewskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach z filią w Zmysłówce i Warsztat Terapii Zajęciowej w Leżajsku. Różnorodna technika oraz precyzja wykonania prac, ich kunszt i rozmiar wyobraźni twórczej autorów są dowodem na to, że tkwiącej w człowieku potrzeby kreowania sztuki nie powstrzymają żadne ograniczenia.

Podczas spotkania nagrodzono laureatów konkursu plastycznego pt. „Świat, który razem tworzymy”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Jego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Sarzynie. O wyjątkową oprawę artystyczną spotkania zadbała utalentowana wokalistka Monika Szpunar, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która wykonała utwory z repertuaru m.in. Anny Jantar. Czas ekspozycji dobiegł końca, jednak kreatywność autorów prac i szerokie grono odbiorców, którzy przybyli je podziwiać, pozwalają mieć nadzieję na niejedno takie spotkanie.

ź: Starostwo Leżajsk