Gala stypendialna „Agrafka Agory” 2012

  164
  0

  3 listopada bieżącego roku (sobota) to dzień szczególny dla dziewiątki studentów, mieszkańców Gminy Leżajsk wyróżnionych stypendiami naukowymi w ramach Programu „Agrafka Agory” – partnerskiego programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory, Gminy Leżajsk oraz trzech Stowarzyszeń z Dębna, Brzózy Królewskiej i Giedlarowej.
  Minęło sporo czasu (ponad sześć miesięcy) od momentu złożenia formalnego wniosku o dofinansowanie Programu przez Stowarzyszenie z Dębna do szczęśliwego finału (wręczenia promes), który jest podsumowaniem i ukoronowaniem wspólnych starań o wsparcie finansowe dla uzdolnionej młodzieży. W tym czasie udało się pozyskać na stypendia sporą sumę pieniędzy(30 780 zł) z tego Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przekazała kwotę 20 520 zł, a wymagany wkład własny w kwocie 10 260 zł solidarnie złożyli: Gmina Leżajsk, wspomniane Stowarzyszenia oraz darczyńcy prywatni. Dzięki temu mogliśmy przyznać dziewięć stypendiów po 3420 zł.

  Skoro fundusze zostały zabezpieczone, a Komisja wybrała stypendystów, nie pozostało nic innego jak wręczyć promesy stypendialne. Miły obowiązek został spełniony podczas uroczystego spotkania w restauracji ,,Stokrotka” w Giedlarowej.
  Gospodarzem uroczystości był Wiceprezes Stowarzyszenia z Giedlarowej Robert Mądry, który powitał Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Mędrka, członków Zarządów wszystkich organizacji, Komisję Stypendialną oraz stypendystów wraz z rodzinami.
  Wręczenie dyplomów, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, oraz wspólne spotkanie przy kawie tak wyglądał scenariusz naszego spotkania. Był czas na rozmowy, krótkie przedstawienie własnej osoby przez każdego stypendystę , zaplanowanie kolejnych działań i dalszej współpracy. Cieszy fakt, że w bieżącym naborze było dwa razy więcej wniosków niż w roku ubiegłym, a wyróżnieni stypendyści wykazali się wysokimi wynikami w nauce, dodatkowymi osiągnięciami na uczelniach oraz dużym zaangażowaniem w pracy społecznej na rzecz swoich miejscowości. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi Programami, a dla ewentualnych (przyszłych) kandydatów wskazówka ku temu, aby już dzisiaj myśleć o przyszłorocznym stypendium. Program administrowany i prowadzony jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno. W imieniu Zarządów Stowarzyszeń pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz Program – Radzie i Wójtowi Gminy Leżajsk, Przewodniczącemu Rady za udział i wręczenie promes, Komisji stypendialnej za społeczną pracę przy wyborze kandydatów, a Tadziowi Rupowi za obsługę fotograficzną.

  Kazimierz Krawiec

  Więcej informacji na stronie:
  Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno – zakładka Program Stypendialny ,,Agrafka Agory” www.stowdebno.pl
  Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska www.stowarzyszenie.brzozakrolewska.pl
  Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej www.stowarzyszenie.giedlarowa.com
  Urzędu Gminy Leżajsk www.lezajsk.ug.gov.pl

  Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich, którzy pragną otrzymać stypendium o tym że istnieje serwis www.mojestypendium.pl stanowiący bazę wszystkich programów stypendialnych dostępnych dla młodych ludzi do którego odwiedzenia serdecznie zapraszam.

  Program Stypendialny ,,Agrafka Agory” to wspólne przedsięwzięcie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory, Gminy Leżajsk, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska, Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej oraz darczyńców prywatnych mające na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży i studentów w roku akademickim 2012/2013.

  ź: Brzóza Królewska

   

   

  Poprzedni artykułPijani kierowcy odpowiedzą przed sądem
  Następny artykułOdpowie za posiadanie i uprawę narkotyków