Nordic walking zyskuje na popularności i ma coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, gdyż jest to sport dobry dla każdego, niezależnie do wieku i formy. Spacer bowiem stanowi najbardziej naturalny ruch dla ciała a nordic walking jest jego efektywniejszym odpowiednikiem. Wszyscy więc, którzy ruch na świeżym powietrzu oraz pasję do kijków chcą połączyć ze sposobem na życie i zarabianiem, powinni pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu i odbyciem szkolenia na instruktora nordic walking.

Po co kurs i gdzie go można wykonać?

Odpowiedź jest bardzo prosta- aby robić coś dobrze, a co więcej przekazywać to dalej, konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych. I pomimo braku konieczności posiadania jakichkolwiek dokumentów dla instruktorów nordic walking w Polsce- może nim zostać każdy- to warto odbyć profesjonalny instruktaż i stać się kompetentnym szkoleniowcem. Kurs taki oferuje AKADEMIA POLSKA- Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego, najlepsza placówka szkoleniowa w naszym kraju.

szkolenie instruktor nordic walking

Jak wygląda szkolenie?

Kurs składa się z dwóch części- teoretycznej oraz praktycznej i stanowi kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu Instruktora Nordic Walking. Ponadto części te podzielone są na poszczególne moduły, podczas których omawiane są szczegółowo wszystkie zagadnienia.

Część teoretyczna porusza następujące tematy: historia nordic walking; analiza i omówienie prawidłowej techniki treningu; przegląd odpowiedniego sprzętu; zalety nordic waking; wskazania i przeciwskazania do uprawiania nordic walking; metodyka nauczania.

Wśród zagadnień części praktycznej wyróżniamy: metodyczną budowę treningu nordic walking (rozgrzewka, część główna, ćwiczenia siłowe i nauczające, ćwiczenia oddechowe, rozciągające i uspokajające); racjonalny dobór ćwiczeń doskonalących technikę nordic walking; przygotowywanie planu treningowego oraz dobór odpowiednich ćwiczeń; analiza i zastosowanie treningu zdrowotnego.

Brzmi nudnie? To naprawdę jeden z tych kursów, na którego kolejną część czeka się z niecierpliwością. Akademia prowadzi kursy według wymogów „Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r.”, wobec czego jego program podlega kontroli organów państwowych oraz zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Najlepsza w kraju kadra szkoleniowa sprawi, iż instruktaż ten oprócz walorów edukacyjnych, zaszczepi prawdziwą pasję do przekazywania wiedzy kolejnym osobom i to z pełnym profesjonalizmem. Pokaże, jak w prosty sposób nauczyć innych podstaw nordic walking, podzieli się kompletnymi zestawami ćwiczeń dobranych dla poszczególnych odbiorców oraz zapozna z zabawami integracyjnymi, które uatrakcyjnią i umilą treningi.

W ramach szkolenia poruszone zostaną również podstawy marketingu, przygotowujące do czerpania korzyści nie tylko zdrowotnych ale i majątkowych, płynących z realizacji swoich pasji, a więc odpowiedzi na to jak prowadzić biznes związany z nordic walking, jak pozyskiwać i zatrzymać przy sobie klientów, jak na tym dobrze zarobić.

 Co daje taki kurs?

Przede wszystkim odpowiednie przygotowanie do roli profesjonalnego Instruktora Nordic Walking. Ponadto każdy kto pozytywnie zda egzamin kończący kurs, otrzyma tzw. zaświadczenie wydane wg Ministerstwa Edukacji Narodowej MEN, czyli najważniejszy możliwy do zdobycia w tej dziedzinie dokument poświadczający pełne wykwalifikowanie. Dodatkowym dokumentem jest Legitymacja Instruktora Nordic Walking wydana przez Nordic Walking Poland i rekomendowana przez twórcę nordic walking- Marko Kantanevę.

Podsumowanie

Robiąc coś naprawdę dobrze stajemy się sami dla siebie najlepszą formą rekomendacji i reklamy. Posiadane dokumenty są istotne, ale to nasze umiejętności tak naprawdę pokazują ile jesteśmy warci. Nabyta wiedza staje się najcenniejszą inwestycją w samego siebie. Warto więc zrobić szkolenie na instruktora nordic walking przygotowane przez AKADEMIĘ POLSKA i stać się ekspertem w tej dziedzinie sportu oraz rekreacji.