Gimnazjaliści z Grodziska Górnego najlepsi na turnieju robotów w Koszycach

  154
  0

  I miejsce w eliminacjach regionalnych w Koszycach, a co za tym idzie awans do turnieju półfinałowego w Debreczynie na Węgrzech. Takim oto ogromnym sukcesem gimnazjaliści z Grodziska Górnego odnotowali swój udział w Regionalnych Eliminacjach Światowego Turnieju First League 2014 „World Class”, jaki odbył się w zeszły piątek, tj. 23 stycznia w Koszycach.

  W konkursie wystartowało 14 drużyn – 12 ze Słowacji i 2 z Polski (drużyny „GG” i „GG2” z Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym). Drużyny rywalizowały w czterech kategoriach: Robot Game, Research Project, Robot Design, Team Work. Do zdobycia było w sumie 200 punktów.

  Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Drużyna „GG” uzyskała 191 punktów i zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś drużyna „GG2” zdobyła 115 punktów, co w klasyfikacji generalnej dało VI miejsce.

  Zwycięstwo drużyny „GG” zapewnia awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się 7 lutego w Debreczynie na Węgrzech. W konkursie półfinałowym rywalizować będą najlepsze drużyny z czterech krajów: Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

  Obydwu drużynom gratulujemy znakomitych startów, a za zwycięską trzymamy kciuki, życząc powodzenia i awansu do finału europejskiego, który odbędzie się w marcu w Monachium.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułWirtualne Muzea Podkarpacia
  Następny artykuł¾ Polaków ma zaufanie do Policji