Gimnazjalista uratował życie mężczyźnie…

  178
  0

  Jakub Mach, 14-letni gimnazjalista z Biedaczowa, udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie, który dostał ataku padaczki. Wszystko wydarzyło się 8 czerwca.

  Tego dnia w godzinach porannych przechodzień w Giedlarowej dostał ataku padaczki. Mężczyzna upadł na drogę, na której trwał duży ruch. Jakub zareagował błyskawicznie. Bardzo sprawnie, z wyczuciem i profesjonalnie pomógł potrzebującemu: ściągnął mężczyznę z jezdni, ułożył w bezpiecznej pozycji i wezwał pogotowie ratunkowe.

  Dumna, że ma takiego ucznia jest dyrektor szkoły, do której chodzi bohater. – Jakub to skromny uczeń klasy I c gimnazjum, aczkolwiek jeśli mowa o ratownictwie przedmedycznym, to niedawno brał udział w szkoleniu pierwszej pomocy prowadzonym przez Jacka Juchę, naszego nauczyciela – mówi Lidia Stępniowska, dyrektor Zespołu Szkół w Giedlarowej. – Taka postawa to wzór do naśladowania dla każdego człowieka.

  Podziwu dla młodego ratownika nie kryli kierowcy, którzy byli świadkami całego zdarzenia. – Zachował się w pełni profesjonalnie i z zimną krwią – twierdzą zgodnie.

  Składamy serdeczne gratulacje Jakubowi i jesteśmy dumni, że wśród mieszkańców gminy mamy tak odważnych i dzielnych młodych ludzi.

  Ź: Urząd Gminy

  Poprzedni artykułWizyta Zastępcy Komendanta Głównego PSP w KP PSP w Leżajsku
  Następny artykułMałgorzata Kellis w Leżajsku!