Podinsp. Zenon Wierzchowski Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku i asp. szt. Daniel Szary Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarządu Terenowego w Leżajsku, udali się do Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie, aby osobiście podziękować uczennicom Annie Bednarz i Dominice Kisielewicz za obywatelską postawę.

Szybka i zdecydowana reakcja gimnazjalistek pozwoliła na uniknięcie sytuacji bezpośrednio zagrażającej zdrowiu i życiu 10-letniej mieszkanki naszego miasta. W dniu 10 października 2016 roku, Anna i Dominika, na jednej z ulic Leżajska zauważyły płaczącą dziewczynkę. Postanowiły zabrać ją na komendę Policji. W tym czasie dyżurny jednostki rozmawiał już z opiekunem prawnym dziecka, który zawiadomił o zaginięciu małoletniej. Jak ustalono dziewczynka od niedawna mieszka na terenie naszego miasta i po zmroku straciła orientacje w terenie.

W ramach podziękowań komendant leżajskiej jednostki wręczył uczennicom pamiątkowe dyplomy oraz upominki. do których dołączyły się związki zawodowe policjantów w Leżajsku. Wyróżniony został również mgr Bogusław Urban, Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie, za wzorową postawę swoich wychowanek.

Anna i Dominika to pogodne piętnastolatki, obie interesują się sportem i muzyką. Mają swoje pasje i marzenia. W przyszłości chciałyby służyć społeczeństwu, możliwe, że w naszej formacji.

W dzisiejszych czasach, gdy ludzie nie reagują na przypadki łamania prawa i częstokroć pozostają obojętni na krzywdę drugiego człowieka zachowanie i postawa, jaką zaprezentowały gimnazjalistki zasługuje na szczególną pochwałę i wzór godny do naśladowania dla innych.