Turyści z Powiatu Leżajskiego, podpadli leśniczemu w Bukowcu!

Sieć w dniu dzisiejszym obiegły fotografie turystów z naszego powiatu, którzy pojechali na wakacje pod namiot w Bieszczady. Śmieci z kilku dni elegancko spakowali i postawili pod wiatą co nie spodobało się leśniczemu z okolicznych lasów. Umieścił on komunikat na oficjalnej stronie Nadleśnictwa dodając do niego fotografie.

Państwa z okolic Leżajska zapraszamy po swoje śmieci…do odebrania u leśniczego w Bukowcu nr 20. Super pewnie się odpoczęło, wjechało autem do lasu , dziko pobiwakowało a śmieci dyskretnie pod wiatą zostawiło…czekam cierpliwie do wtorku…potem ruszam z tym towarem do właściciela tego auta…poznamy się mam nadzieję !!!! Zdjęcia: turyści pozytywni…dziękuję im za właściwą postawę. Kazimierz Nóżka

 

Zagadkowa śmierć Gabriela P. Wyszedł z domu kolegi, a po dwóch tygodniach znaleziono jego ciało w lesie

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Gabriela P. Mężczyzna przyjechał do kolegi na wakacje, po czym wyszedł z jego domu i przez dwa tygodnie nie było z nim kontaktu.

Gabriel mieszkał w Ciechanowie, i jak informowała ciechanowska policja, ostatni raz telefonował do rodziców  w dniu zaginięcia o godz. 16:45. Wtedy to Gabriel przepadł jak kamień w wodę i już więcej nie skontaktował się z najbliższymi. Okazało się, że dotarł na Podkarpacie… Niestety młody mężczyzna został odnaleziony martwy.

Po dwóch tygodniach poszukiwań przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji oraz drona z kamerą w dniu 25 lipca Leżajscy Funkcjonariusze odnaleźli Gabriela. Niestety finał poszukiwań był tragiczny ponieważ Gabriel nie żył a jego zwłoki odnaleziono w lesie przylegającym do Wierzawic. Jak potwierdził prokurator Gabriel nie miał żadnych obrażeń a jego śmierć wyjaśni prokuratorskie śledztwo, które się aktualnie toczy.

Pożar w Stadninie Koni, trudna akcja strażaków [FOTO-VIDEO]

Dziś nad ranem tuż po godz. 3:30 doszło do pożaru ujeżdżalni w Stadninie Koni w Wierzawicach. Ogień zajął znajdujące się w środku bale siana oraz traktor rolniczy. Doszczętnie spłonęło 2/3 ujeżdżalnii, roczny zapas bali, ciągnik, przyczepa.

Stadnina wychodzi z prośbą, iż potrzebują siana dla koni. Jeżeli ktokolwiek wie skąd mogą pozyskać, proszą o kontakt na numer telefonu 665 566 855.

W akcji brało 8 jednostek staży pożarnej!

ź: Firefighters Podkarpacie

Nowe rondo w Leżajsku – już wkrótce!

Trwają już ostatnie prace związane z budową skrzyżowania z ruchem okrężnym u zbiegu ulic: Świętego Jana z Dukli, Adama Mickiewicza i Stanisława Wyspiańskiego.

Do wykonania pozostaje jedynie ostateczne zagospodarowanie i uporządkowanie przestrzeni.

Zakończenie wszystkich prac nastąpi najpóźniej w połowie sierpnia.

ź: Ireneusz Stefański / FB

,,Podkarpackie FIO Lokalnie” zaprasza na spotkanie

W związku z otrzymaną w dniu dzisiejszym informacją o realizacji Programu „Podkarpackie FIO Lokalnie”, którego Operatorem jest Fundacja Generator Inspiracji zapraszamy zainteresowane organizacje pozarządowe  z terenu powiatu leżajskiego na szkolenie związane z udziałem w ww. programie. Konkurs Kierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa podkarpackiego.

Celem Programu realizowanego w roku 2020 jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Spotkanie odbędzie się w czwartek tj. 30 lipca 2020 r. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Leżajskiej, które będzie prowadzić Pani Anna Tworz – Kierownik Oddziału współpracy  z samorządami i organizacjami Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Poniżej do pobrania:

Regulamin PFIOL 2020

29-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego handlowała podrobioną odzieżą!

Ponad 200 sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy podczas kontroli targowisk. W niedzielę, na bazarze przy ul. Dworaka odzież z podrobionymi znakami towarowymi sprzedawał obywatel Bułgarii. We wtorek, podobne przestępstwo policjanci ujawnili w Sokołowie Małopolskim. W obu przypadkach handlowano podrobioną odzieżą znanych marek.

W niedzielę, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy uzyskali informację o mężczyźnie sprzedającym na bazarze przy ul. Dworaka podrobioną odzież. Na miejscu funkcjonariusze zastali 37-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna sprzedawał podróbki znanych światowych marek. Policjanci zabezpieczyli u niego 111 sztuki odzieży. W większości były to t-shirty oznaczone podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów oraz niestarannym wykonaniem. Odpowiednio niska była również cena sprzedawanego towaru.

We wtorek takie samo przestępstwo funkcjonariusze ujawnili na bazarze w Sokołowie Małopolskim. Tam podrobione ubrania sprzedawała 29-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego. Były to koszulki, bluzy i buty znanych marek. Łącznie 90 sztuk, które zabezpieczyli policjanci. Niskiej jakości wyroby oznaczone były podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W obu sprawach policjanci przyjęli już pierwsze zawiadomienia od przedstawicieli pokrzywdzonych firm. Po zebraniu materiału dowodowego przedstawią podejrzewanym zarzuty. Grozi im odpowiedzialność za obrót artykułami oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Mieszkaniec Powiatu Leżajskiego rozbił się na przepuście – miał 2,5 promila

Na betonowym przepuście zakończył jazdę samochodem 31-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nie odniósł większych obrażeń.

Wczoraj przed godz. 20, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Żołyni. Według przekazanych informacji, w betonowy przepust wjechało osobowe audi. Kierowca został ranny.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że za kierownicą audi siedział 31-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna w czasie jazdy utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Na szczęście nie odniósł większych obrażeń.

Okazało się jednak, że 31-latek w chwili zdarzenia był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.