POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Kryminalni z Leżajska zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o kradzież portfela i saszetki z pieniędzmi i dokumentami w Brzózie Królewskiej. Sprawca usłyszał zarzuty przyznał się i złożył wyjaśnienia. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia.

Zdarzenie miało miejsce początkiem grudnia br., na terenie miejscowości Brzóza Królewska. Sprawca wykorzystał nadążającą się okazję i z otwartego samochodu ukradł portfel i saszetkę z pieniędzmi i dokumentami.

Na trop sprawcy wpadli kryminalni z Leżajska. Ustalili, że to właśnie 32-letni mieszkaniec Brzózy Królewskiej ma związek z kradzieżą portfela i saszetki. Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania znaleźli część skradzionych pieniędzy i mienia. 32-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty, przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Tragedia na drodze w Brzózie Królewskiej. Nie żyje dwóch młodych mężczyzn

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Brzózie Królewskiej, w powiecie leżajskim. W wyniku zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym, śmierć na miejscu poniósł kierujący osobowym audi i jego pasażer.

Alarm pożarowy w LIDL’u

W dniu dzisiejszym ok. godz. 10:30 w sklepie LIDL w Leżajsku, załączył się alarm, który mógł oznaczać wystąpienie zarzewie ognia.

— Strażacy usiłowali zlokalizować ukryty pożar, jednak mimo poszukiwań prowadzonych przy użyciu specjalistycznego sprzętu, nie udało się znaleźć niczego, co mogłoby wskazywać, że rzeczywiście występuje zagrożenie.

 

Sytuacja epidemiologiczna 10.11

10.11. godz. 11.00 – sytuacja epidemiologiczna: przybyło 67 ozdrowieńców i 22 nowych zakażonych: Leżajsk 3, gm. Kuryłówka 3, gm. Grodzisko Dolne 5, gm. Leżajsk 5, gm. Nowa Sarzyna 6,. W kwarantannie 712, w izolacji domowej 414, w izolatorium 4, w szpitalu 72 osoby.

W czasie pandemii wirtualnie po Muzeum Ziemi Leżajskiej!

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Muzeum Ziemi Leżajskiej, dzięki czemu bez wychodzenia z domu, można spacerować po wnętrzach muzeum oraz po historycznych miejscach w powiecie leżajskim.

Dzięki aplikacji “Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” można przenieść się do  muzeum oraz zwiedzać jego pomieszczenia, przeglądać wybrane eksponaty, wraz ze szczegółowymi opisami oraz oglądać je w wizualizacji 360 stopni. Zwiedzanie wspomaga głos lektora, prezentujący historię Leżajska, muzeum, jak i poszczególnych ekspozycji.

“Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” to interaktywny spacer wirtualny po muzeum, z wykorzystaniem wszelkich form edukacyjnych i poznawczych stosowanych w wirtualnych spacerach po muzeach, takich jak audiodeskrypcja, opisy, funkcje dla osób z niepełnosprawnością, kody QR, itd.

Aplikacja umożliwia zwiedzanie muzeum i jego zbiorów w dowolnym momencie, bez względu na ograniczenia związane z epidemią, a także ograniczenia dla osób z niepełnosprawnością.

Aplikacja jest dostępna pod adresem: www.3d.muzeum-lezajsk.pl lub poprzez stronę muzeum.

Powstanie aplikacji “Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej”  jest efektem pozyskania przez muzeum 78.000 zł z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

Nowa toaleta w Ogródku Jordanowskim za 95 tys. złotych

Budowa publicznej toalety w Ogródku Jordanowskim była jedną z dziesięciu propozycji zgłoszonych do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Z inicjatywą wystąpił radny Bogusław Majcher zyskując głosy 65 mieszkańców. Całkowity koszt jej powstania zamknął się w kwocie 95 tys. złotych.

Modułowy obiekt wyposażono w sygnalizację świetlną – kolor lampki wskazuje czy toaleta jest wolna (zielony), zajęta (czerwony), nieczynna (żółty). Muszla i pisuar spłukiwane są automatycznie, podobnie zespół umywalkowy z podświetlaną wnęką do mycia rąk oraz automatem dozującym mydło, wodę  i włączającym suszarkę. Wewnątrz toalety znajduje się przycisk alarmowy.

W listopadzie toaleta jest czynna od godz. 10:00 do godz. 16:00. Opłata za jednorazowe skorzystanie wynosi 1 zł (uwaga: wrzutnik monet nie wydaje reszty).

ź: Miasto Leżajsk