Mam trójkę dzieci i chłoniaka! Wesprzyj mnie w walce o życie!

Kochający mąż, trójka wspaniałych dzieci, grono oddanych przyjaciół, ciepły dom, którego zbudowanie było moim odwiecznym marzeniem. To wszystko pokrył cień… Lipiec 2019, wyczekane wakacje. Właśnie wtedy poczułam gwałtowny, przerażająco silny ból brzucha po raz pierwszy. Nie wiedziałam jeszcze, że stanie się on moim towarzyszem na długi czas.

Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Diagnostyka, badania histopatologiczne i oczekiwanie na wynik w bólu. Diagnoza – agresywny chłoniak B komórkowy Burkitta usytuowany w jamie brzusznej, o średnicy 40 cm. Mojemu przerażeniu towarzyszyła jednak nadzieja, że cierpienie wreszcie się skończy. Wiedziałam, że będę walczyć z całej siły. Przecież muszę zobaczyć, jak moje dzieci dorastają. Mieliśmy zestarzeć się z mężem razem. Wygram!

5 cykli chemioterapii przeszłam zaciskając zęby i skreślając dni jak więzień. Przy ostatnim cyklu zaobserwowano ucisk na lewą nerkę. Tak nadszedł kolejny cios. Nowa zmiana, 5 cm. Przeprowadzone w marcu 2020 badania PET-CT wykazały, że choroba znacznie postępuje. Ja już nie mam siły walczyć… Aktualnie przechodzę chemioterapię, która tylko stabilizuje mój stan. Guz stale rośnie. W bólu nie przynoszą ulgi nawet najsilniejsze leki przeciwbólowe.

Jedyną nadzieję daje terapia Car-T cell, której koszt przekracza możliwości całej naszej rodziny. Czas nie działa na moją korzyść, a ja tak bardzo chcę żyć..

Błagam, pomóż mi!

https://www.siepomaga.pl/anna-walania?fbclid=IwAR2bnBZi2D-Tp4vqc_nyL98Kjr2KzRbQP-sY9ymbHVrEBquduWpBpKbfVJE

Ekspozycja browarnicza ponownie otwarta

Już od najbliższej niedzieli tj. 24 maja zapraszamy na zwiedzanie gruntownie odnowionej ekspozycji browarniczej.

Zmodernizowana ekspozycja przedstawia historię browarnictwa światowego oraz browarnictwa na ziemi leżajskiej, obrazuje proces produkcji złotego trunku, przedstawia niezwykłe eksponaty związane z historią piwowarstwa tj. kufle, gadżety, etykiety i główne nagrody które zdobył leżajski browar. Niebywałą atrakcją, którą można obejrzeć jest maszyna parowa z 1897 r. pochodząca z muzeum amsterdamskiego. Maszyna nie tylko cieszy oko, ale również działa. Niestety, nie na parę, ale za pomocą silnika elektrycznego. Wprawiana jest w ruch, obrazując jej zasadę działania, co robi duże wrażenie na zwiedzających. Dodatkowo zwiedzający w trakcie projekcji filmu mają okazję bliżej poznać historię światowego browarnictwa degustując jednocześnie złoty trunek (oczywiście dot. osób pełnoletnich).

Konieczność odnowy związana była z faktem, że ekspozycja nie była remontowana od roku 2008 tj. od czasu, kiedy powstała. Prace objęły, poza gruntownym uporządkowaniem tematycznym, m.in. malowanie ścian zgodnie z wykonanym projektem (dotychczas ściany były w kolorze żółtym i pomarańczowym). Ciekawostką jest to, że nowa kolorystyka jest dokładnym odzwierciedleniem palety barw (panton) pochodzącym z marki Browaru Leżajsk.

Serdecznie zapraszamy.

ź: MZL

 

Po czterech tygodniach przerwy SARS-CoV-2 znów o sobie przypomniał.

Po prawie czterech tygodniach (poprzednie zakażenie miało miejsce 27 kwietnia) wirus SARS-CoV-2 znów o sobie przypomniał.

Osobą zainfekowaną jest powracający z Wielkiej Brytanii 40 letni mieszkaniec Gminy Grodzisko Dolne.

Od 11 marca do dzisiaj u mieszkańców ziemi leżajskiej potwierdzonych zostało zatem 41 przypadków koronawirusa, z tego u:
– 13 osób z Leżajska,
– 18 osób z Gminy Leżajsk,
– 6 osób z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna,
– 4 osób z Gminy Grodzisko Dolne.

Obie zakażone obecnie osoby są hospitalizowane.

ź: FB Ireneusz Stefański

Płacząca Wierzba pod MCK już nigdy się nie zazieleni…

Wiosną nie zazieleni się już słynna wierzba płacząca pod Miejskim Centrum Kultury. Po jej usunięciu w sieci rozgorzała dyskusją, a zdania są podzielone…

Niektórzy mieszkańcy nie ukrywają oburzenia, ponieważ traktowali wierzbę jako nieodłączny element krajobrazu. Młodsze pokolenie twierdzi, że wierzba była tam odkąd pamiętają, dawała cień, była miejscem spotkań, randek…

W sieci można spotkać również wiele komentarzy przychylnym modernizacji placu przy MCK, które sugerują, aby poczekać na nową aranżację przestrzeni przy Miejskim Centrum Kultury oraz aby nie skreślać jej, zanim zostanie ona wprowadzona. To smutne że czasami coś, do czego byliśmy przyzwyczajeni, tak po prostu znika, jednak czasy się zmieniają, a z nimi również nasze otoczenie – komentuje jeden z internatów.

Wycieczka kajakowa ks. Karola Wojtyły z Przemyśla do Leżajska

Karol Wojtyła zanim został papieżem niejednokrotnie odwiedzał Podkarpacie, gościł między innymi w Jarosławiu, Przeworsku i Jodłówce, a nawet płynął kajakiem Sanem – z Przemyśla do Leżajska. Było to w 1958 roku.

Wycieczka kajakowa miała charakter turystyczno-formacyjny (religijny). Spływ trwał 4 dni (19-22 lipca). Jeden z noclegów miał miejsce prawdopodobnie w okolicy Gorzyc, w gminie Tryńcza. Uczestniczyli w niej czterej studenci i cztery studentki pod przewodem ks. Karola Wojtyły, który przez uczestników wycieczki, ze względów konspiracyjnych, nazywany był „Wujkiem”. Licząca 91,1 km trasa wycieczki, w ocenie jej uczestników, była „urokliwa”

Święty Jan Paweł II odwiedzał Leżajsk niejednokrotnie, między innymi po kradzieży koron. Powtórna koronacja koronami poświęconymi przez Jana Pawła II, odbyła się w 1984r. Jan Paweł II znał leżajskie sanktuarium, gdyż był w nim w 1965r. jako Arcybiskup Karol Wojtyła Metropolita Krakowski i pozostawił w kronice Sanktuarium wpis:

„Z serdecznym blogosławieństwem i prośbą o pamięć przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Pamięcią będę się starał odpłacić za pamięć, bo nie łatwo zresztą zapomnieć Waszej Bazyliki”

Leżajscy kryminalni zlikwidowali potężną plantację konopi indyjskiej

Leżajscy kryminalni zatrzymali 48-latka, który uprawiał konopie indyjskie. W jego posesji policjanci zabezpieczyli 12 krzewów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Kryminalni z Leżajska ustalili, że 48-letni mieszkaniec gminy Leżajsk, na swojej posesji uprawia konopie indyjskie. 12 maja br. policjanci pojechali pod wskazany adres. W trakcie przeszukania posesji, mężczyzna wskazał 12 krzewów konopi indyjskich, które zabezpieczyli funkcjonariusze.

Podejrzany usłyszał zarzuty, przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Auto w rowie – Wierzawice – [FOTO]

Wypadek samochodów osobowych na drodze krajowej nr 77 w Wierzawicach.

Udział w akcji wzięły jednostki:
🚒 OSP Wierzawice
🚒 JRG Leżajsk
🚑 Pogotowie ratunkowe
🚓 Patrol policji

ź: https://www.facebook.com/Firefighters-Podkarpacki-Serwis-Po%C5%BCarniczy-100350331624009/