Kolejne zakażenie w Powiecie Leżajskim

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 61). Służby sanitarne ustaliły, że to kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (a nie jarosławskiego, który był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu a aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7756 osób, a 10 709 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 95 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1890 testów.

Leżajska firma walczy z COVID-19

Pandemia rozwija się w Polsce w dość szybkim tempie, przekroczyliśmy już ponad 1000 os. zarażonych. Bywając w sklepach spotkać można osłonięte folią stanowiska kasowe. W taki sposób sklepikarze walczą z pandemią a środki te nie zawsze są praktyczne i skuteczne. 

Osłona wysyłana jest do łatwego, samodzielnego montażu. Skraca to nasz czas realizacji i pozwala nam szybciej wysyłać maski do Państwa!

Zamówienia realizujemy w kolejności ich złożenia.

Jako nieliczni wystawiamy dokumenty z odroczonym terminem płatności dla Instytucji Państwowych, Służb Mundurowych, Organów Władzy, Gmin i Powiatów.

Instrukcja złożenia jest wysyłana z osłoną!

Przyłbica ochronna model MOV-E1

  • elastyczna osłona z przezroczystego tworzywa odporna na środki dezynfekujące zawierające alkohol, zabezpieczona folią ochronną dwustronnie
  • wielokrotnego użytku,
  • regulowany obwód z profilowanym zatrzaskiem,
  • lekka i ergonomiczna
  • można ją nosić z okularami!
  • zmniejsza możliwość kontaktu z bakteriami, zarazkami, wirusami,

UNIWERSALNY ROZMIAR – szerokość osłony mierzonej przed złożeniem 380x225mm, opaska na głowę z zakresem regulacji do 65cm obwodu

Producent: MOVE360 (Polska) https://www.facebook.com/reklamarzeszow/

https://allegro.pl/uzytkownik/PLEXI-WOOD?bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-dict-ctx-gl-53-uni-1-4-0326

 

Część Radnych zbojkotowała Sesję Rady Powiatu, zakup nowego respiratora dla szpitala stał pod dużym znakiem zapytania

W dniu wczorajszym zwołano XXIII Nadzwyczajną Sesję Rady Powiatu, która ze względów bezpieczeństwa odbyła się w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Sesja zwołana została w porozumieniu z Sanepidem i z zachowaniem niezbędnych wymogów bezpieczeństwa, zaś aula, na której obradowali Radni została wcześniej zdezynfekowana i odkażona. Do dyspozycji radnych przed sesją były dostępne maseczki, rękawiczki oraz płyn dezynfekujący.

Najważniejszym punktem sesji był ten, który dotyczył przekazania środków finansowych na zakup nowego respiratora dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku. Uchwała została przegłosowana jednogłośnie przez 10 Radnych, którzy uczestniczyli w posiedzeniu Rady Powiatu. Po głosowaniu Przewodniczący Rady podziękował radnym za udział w głosowaniu

– Życie ludzkie jest wartością bezcenną i najważniejszą, oby ten respirator nie musiałby być nigdy użyty, jednak jeżeli będzie taka potrzeba to niech uratuje on komuś życie…

Przewodniczący podziękował jednocześnie radnym, którzy zebrali się na sesji a byli to: Czenczek Lucjan, Grabarz Marian, Jonko Edward, Leszczak Marek, Majkut Józef, Matuszek Roman, Śliż Marek, Trębacz Krzysztof, Wylaź Dorota.

Uważam że podzielenie w sprawie respiratora i stawianie polityki nad życie ludzkie jest nieodpowiedzialne, a to że część radnych zbojkotowała sesję nie przychodząc na nią dziecinne – stwierdziła jedna z czytelniczek.

Mogło dojść do tragedii, wypadek w Brzózie Królewskiej

Najprawdopodobniej przez nadmierną prędkość trzy młode osoby mogły stracić życie.

Z przekazu jednego z czytelników L4U, dziś w Brzózie Królewskiej doszło do wypadku w którym kierowca wraz z dwoma pasażerami nie zdążył wyhamać przed zakrętem przez co dachował kończąc swoją podróż w przydrożnym rowie.

 

Artysta chce pokolorować Leżajsk

Niekiedy mieszkańcy Leżajska skarżą się że niektóre miejsca w mieście są szare, ponure a zarazem mało optymistyczne. Zauważył to również Pan Grzegorz który poszukuje w naszym mieście miejsc (ścian) na których za przyzwoleniem, mógłby tworzyć ciekawe kolorowe aranżacje.

Na ścianach mógłby malować swoje kreatywne wizje, pokryłby on wtedy koszt materiałów a ściana co jakiś czas zmieniała by się w zależności od pory roku. Jeżeli miałby namalować coś wymyślonego przez właściciela obiektu w grę wchodzi zwrot za materiał oraz dojazd.

Pan Bartosz może pochwalić się tym, że dwa lata temu dla firmy Pratt and Whitney na zaporze w Rzeszowie wykonał duży projekt wraz z kolegami.

WOT i jego działania na terenie Gminy Leżajsk

Dziś pracownicy Urzędu Gminy Leżajsk, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej aktywnie działają na rzecz Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Przychojcu. Wsparcie polega na dostarczeniu pakietów żywnościowych oraz środków do dezynfekcji. Wszystko to dla dobra i bezpieczeństwa!!!

Pakiety trafią nie tylko do podopiecznych Domu Dziennego Pobytu w Przychojcu ale także do seniorów z terenu gminy Leżajsk. W sumie przekazanych zostanie 300 pakietów.

Pakiety w ramach współpracy, przekazała Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

O 12:00 zabrzmią dzwony w całym kraju!

Będzie to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który w uroczystość Zwiastowania Pańskiego wzywa wszystkich wiernych o wspólną modlitwę w intencji ustania pandemii koronawirusa.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcił do włączenia się w tą modlitwę wszystkie kościoły. Jako serce Polski, w samo południe zabrzmi dzwon „Zygmunt”, który uruchamiany jest wyłącznie podczas najważniejszych uroczystości kościelnych i w momentach ważnych dla narodu polskiego.

Wraz z nim dźwięk dzwonów rozlegnie się we wszystkich kościołach na Podkarpaciu. Metropolita przemyski, arcybiskup Adam Szal zaapelował o wspólną modlitwę wraz z biskupami i kapłanami. Odmówione zostaną „Anioł Pański”, modlitwa „Ojcze nasz” oraz trzy razy „Zdrowaś Maryjo”. Będzie to modlitwa o ustanie pandemii a także o zdrowie dla chorych, za posługę służb medycznych oraz za zmarłych.
Na apel odpowiedziała także diecezja rzeszowska. Już o 12:00 będzie można obejrzeć transmisję na żywo z rzeszowskiej katedry i połączyć się we wspólnej modlitwie.