Gmina po przetargu „śmieciowym”

  164
  1

  W poniedziałek 27 maja br. rozstrzygnięty został przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grodzisko Dolne w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r. Przetarg wygrał Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku, który jako jedyny złożył ofertę. W ciągu najbliższych kilku dni podpisana zostanie umowa.

  Odbiór odpadów będzie następował podobnie jak do tej pory raz w miesiącu a raz na pół roku przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

  Harmonogram wywozu odpadów oraz nowe zasady segregowania zamieszczone zostaną w czerwcowym wydaniu Gazety Grodziskiej, a także dostarczone mieszkańcom na przełomie czerwca i lipca. Wraz z harmonogramem każdy właściciel nieruchomości otrzyma indywidualne kody kreskowe do oznaczania oddawanych worków i pojemników oraz nowy zestaw worków do segregacji odpadów. Zgodnie z wymaganiami przetargu, w pierwszych miesiącach firma będzie także przyjmowała śmieci zebrane w workach obecnie używanych.

  Przetarg skonstruowany został tak by spełnić wymagania nowego systemu gospodarki odpadami. Istotną zmianą jest objęcie systemem także nieruchomości niezamieszkałych, jak firmy, sklepy, szkoły, instytucje. Oznacza to, że MZK Leżajsk będzie odbierał wszystkie odpady z terenu Gminy. Ponadto na zwycięzcę przetargu nałożono nowe zadania jak: sczytywanie kodów kreskowych, odbieranie przeterminowanych leków z pojemników ustawionych w aptekach, odbieranie zużytych baterii z pojemników usytuowanych w budynkach instytucji publicznych, kontrola prawidłowości segregacji a także umożliwienie podglądu tras przejazdu śmieciarek poprzez nadajniki GPS.

  ź: Grodzisko Dolne

   

   

  Poprzedni artykułRemontują gminny garaż
  Następny artykułBezpłatna mammografia

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.