Zderzenie lokomotywy z pociągiem Intercity na stacji Grodzisko Dolne

Do zdarzenia doszło około 5:30 na stacji kolejowej Grodzisko Dolne w miejscowości Grodzisko Nowe. Na jednym torze znalazła się lokomotywa oraz pociąg Intercity relacji Rzeszów – Szczecin. Z dotychczasowy informacji wiemy, że 5 osób zostało lekko rannych. Na miejscu pracują odpowiednie służby. Dokładne przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane.

Ruch kolejowy na trasie w kierunku Stalowej Woli oraz Przeworska został wstrzymany. Miejscem docelowym pasażerów Intercity był Lublin i zarówno dla nich, jak i innych, którzy mieli podróżować tą trasą kolej organizuje transporty zastępcze. Na razie nie wiemy ile potrwają utrudnienia.

 

Wielkie sukcesy grodziskich Cymbalistów

Wszystkim znany Michał Rydzik z siostrami i Piotrem Markockim w ostatnim czasie wystąpili w kilku programach telewizyjnych prezentując swoje umiejętności grania na cymbałach.

Muzycy w skrócie przedstawili swoją historię gry na instrumencie, która jednocześnie jest ich wielką pasją.

Wystąpienia w „Dzień dobry TVN”, „Teleekspress” i „TVP Rzeszów” przedstawiamy poniżej. Tych którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć nagrania zachęcamy do kliknięcia w podane niżej adresy stron internetowych, natomiast tych, którzy już widzieli do ponownego wspomnienia wydarzenia.

1. “Dzień dobry TVN”

2. “Teleekspress”

3. “TVP3 Rzeszów”

Fantastyczna czwórka, czyli rodzeństwo grające na cymbałach. “To instrument wszechstronny”

Agnieszka, Anna, Aleksandra i Michał – oto rodzeństwo, które połączyła wspólna pasja – gra na cymbałach. Skąd wzięło się u nich zainteresowanie tym instrumentem? Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN utalentowana czwórka zaprezentowała muzykę z naszej czołówki!

Rodzina grająca na cymbałach
Cymbalistów było wielu, ale jeszcze żaden z nich nie zagrał naszej melodii na tym instrumencie. Oni postanowili to zmienić! Rodzina Rydzików to niezwykłe rodzeństwo – brat i trzy siostry – które połączyła pasja do muzyki, a konkretnie do gry na cymbałach. Jak rozpoczęła się ich historia?

Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/fantastyczna-czworka-czyli-rodzenstwo-grajace-na-cymbalach-skad-wzielo-sie-u-nich-zainteresowanie-tym-instrumentem?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

 

Mieszkańcy gminy uczcili święto plonów

Dożynki gminne, które co roku były największym świętem plonów w tym roku odbyły się zupełnie inaczej, w znacznie skromniejszej wersji niż zwykle.

Mieszkańcy gminy w sobotę 15 sierpnia spotkali się w swoich parafiach na uroczystych mszach św. dziękując za tegoroczne plony, składając z nich dary, a także prezentując piękne, tradycyjne wieńce dożynkowe. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania uroczystości oraz wieńców dożynkowych podtrzymując tym samym naszą piękną tradycję. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego reportażu wyemitowanego w TVP, w którym przedstawiona jest tradycja niedawno dostarczanych do gospodarstw naszych „Szyszek Grodziskich”.

https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/dozynki-w-czasie-pandemii/49441812

GALERIA FOTO

http://www.grodziskodolne.pl/6-aktualnosci/1-wszystkie-aktualnosci/10070-mieszkancy-gminy-uczcili-swieto-plonow.html#ak10070

ź: Grodzisko Dolne

Nietrzeźwa kobieta wyleciała z drogi autem, po czym zawiesiła się na drzewie…

Leżajscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Laszczyny. Kierująca osobowym volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem wjechała do rowu, a następnie do pobliskiego lasu. Kobieta była nietrzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia po godz. 19 w Laszczynach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 20-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego, kierując osobowym volkswagenem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wjechała do przydrożnego rowu, a następnie do do pobliskiego lasu. Kierująca była nietrzeźwa, miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Podróżujący z nią pasażer był trzeźwy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby za kierownicę wsiadali, tylko będąc trzeźwymi. Nawet najmniejsza ilości spożytego alkoholu może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że za kierownicą jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

21 mężczyzna z gminy Grodzisko Dolne – potwierdzony przypadek COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 46 nowych zakażeniach na terenie Podkarpacia. Wśród nich jest jedna osoba z powiatu leżajskiego. To 21 mężczyzna z gminy Grodzisko Dolne. Przebywa w izolacji.

Pełna lista z potwierdzonych przypadków z Podkarpacia:
– 1 osoba p. leżajski (mężczyzna)
– 1 osoba p. dębicki (mężczyzna)
– 6 osób p. jarosławski (trzy kobiety i trzech mężczyzn)
– 3 osoby p. jasielski (dwóch mężczyzn i kobieta)
– 3 osoby p. kolbuszowski (2 kobiety i mężczyzna)
– 3 osoby m. Krosno (2 kobiety i mężczyzna)
– 1 osoba p. krośnieński (kobieta)
– 1 osoba p. leski (mężczyzna)
– 2 osoby p. łańcucki (kobieta i mężczyzna)
– 1 osoba p. mielecki (kobieta)
– 13 osób p. przemyski (11 mężczyzn i dwie kobiety)
– 7 osób m. Przemyśl (4 kobiety i trzech mężczyzn)