Wjechał traktorem wprost pod tira

Do groźnego wypadku doszło w Grodzisku Dolnym. W wyniku zderzenia ciągnika „SAM” z ciężarówką, ranny został kierowca traktorka. W poniedziałek 10 maja tuż po godz. 10.00 doszło do groźnego wypadku na drodze gminnej w Grodzisku Dolnym.

Na wysokości składu budowlanego, kierujący ciągnikiem rolniczym marki „SAM”, próbując włączyć się do ruchu, najechał na nadjeżdżającą ciężarówkę. Na miejsce wypadku przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, policjanci oraz 2 zastępy straży pożarnej. Kierowcę ciągnika z obrażeniami przetransportowano do szpitala.

Pies tropiący GINA, doprowadził policjantów do wyziębniętego mężczyzny

Policjanci prowadzili poszukiwania 40-letniego mieszkańca gminy Grodzisko Dolne. Mężczyzna wyszedł z domu i kiedy nie wrócił zaniepokojona rodzina powiadomiła policjantów. Wspólne działania leżajskich funkcjonariuszy ze strażakami zakończyły się sukcesem. Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

W miniony piątek, przed północą, policjanci z Leżajska przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 40-letniego mieszkańca gminy Grodzisko Dolne. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Sytuacja była poważna ponieważ istniało zagrożenie życia zaginionego mężczyzny.

Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionego i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Do akcji zaangażowano policyjnego psa tropiącego, strażaków z Leżajska, oraz strażaków ochotników z Laszczyn i Chodaczowa.

Wspólne działania zakończyły się sukcesem. Około godz. 2 nad ranem, pies tropiący GINA, doprowadził policjantów do wyziębniętego mężczyzny, który znajdował się na polach w miejscowości Laszczyny.

40-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i przewieziony do szpitala.

ź: KPP Leżajsk

Zderzenie lokomotywy z pociągiem Intercity na stacji Grodzisko Dolne

Do zdarzenia doszło około 5:30 na stacji kolejowej Grodzisko Dolne w miejscowości Grodzisko Nowe. Na jednym torze znalazła się lokomotywa oraz pociąg Intercity relacji Rzeszów – Szczecin. Z dotychczasowy informacji wiemy, że 5 osób zostało lekko rannych. Na miejscu pracują odpowiednie służby. Dokładne przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane.

Ruch kolejowy na trasie w kierunku Stalowej Woli oraz Przeworska został wstrzymany. Miejscem docelowym pasażerów Intercity był Lublin i zarówno dla nich, jak i innych, którzy mieli podróżować tą trasą kolej organizuje transporty zastępcze. Na razie nie wiemy ile potrwają utrudnienia.

 

Wielkie sukcesy grodziskich Cymbalistów

Wszystkim znany Michał Rydzik z siostrami i Piotrem Markockim w ostatnim czasie wystąpili w kilku programach telewizyjnych prezentując swoje umiejętności grania na cymbałach.

Muzycy w skrócie przedstawili swoją historię gry na instrumencie, która jednocześnie jest ich wielką pasją.

Wystąpienia w „Dzień dobry TVN”, „Teleekspress” i „TVP Rzeszów” przedstawiamy poniżej. Tych którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć nagrania zachęcamy do kliknięcia w podane niżej adresy stron internetowych, natomiast tych, którzy już widzieli do ponownego wspomnienia wydarzenia.

1. “Dzień dobry TVN”

2. “Teleekspress”

3. “TVP3 Rzeszów”

Fantastyczna czwórka, czyli rodzeństwo grające na cymbałach. “To instrument wszechstronny”

Agnieszka, Anna, Aleksandra i Michał – oto rodzeństwo, które połączyła wspólna pasja – gra na cymbałach. Skąd wzięło się u nich zainteresowanie tym instrumentem? Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN utalentowana czwórka zaprezentowała muzykę z naszej czołówki!

Rodzina grająca na cymbałach
Cymbalistów było wielu, ale jeszcze żaden z nich nie zagrał naszej melodii na tym instrumencie. Oni postanowili to zmienić! Rodzina Rydzików to niezwykłe rodzeństwo – brat i trzy siostry – które połączyła pasja do muzyki, a konkretnie do gry na cymbałach. Jak rozpoczęła się ich historia?

Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/fantastyczna-czworka-czyli-rodzenstwo-grajace-na-cymbalach-skad-wzielo-sie-u-nich-zainteresowanie-tym-instrumentem?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

 

Mieszkańcy gminy uczcili święto plonów

Dożynki gminne, które co roku były największym świętem plonów w tym roku odbyły się zupełnie inaczej, w znacznie skromniejszej wersji niż zwykle.

Mieszkańcy gminy w sobotę 15 sierpnia spotkali się w swoich parafiach na uroczystych mszach św. dziękując za tegoroczne plony, składając z nich dary, a także prezentując piękne, tradycyjne wieńce dożynkowe. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania uroczystości oraz wieńców dożynkowych podtrzymując tym samym naszą piękną tradycję. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego reportażu wyemitowanego w TVP, w którym przedstawiona jest tradycja niedawno dostarczanych do gospodarstw naszych „Szyszek Grodziskich”.

https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/dozynki-w-czasie-pandemii/49441812

GALERIA FOTO

http://www.grodziskodolne.pl/6-aktualnosci/1-wszystkie-aktualnosci/10070-mieszkancy-gminy-uczcili-swieto-plonow.html#ak10070

ź: Grodzisko Dolne