Zabezpieczenie zbiornika wodnego

W ostatnim czasie na potoku Grodziszczanka w Grodzisku Górnym powstała bariera energochłonna, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom drogi przed niebezpieczeństwem wpadnięcia do wody. Jeszcze nie tak dawno odbywały się tam prace budowlane związane z umocnieniem brzegów.

Prace związane były z wyłożeniem materacami kamiennymi lewej strony skarpy zbiornika. Skarpa ta została zabezpieczona na długości ok. 180mb.

Podziękowania za udział we wspólnej akcji szycia maseczek ochronnych

Ogromne podziękowania dla zespołów szyjących maseczki ochronne zorganizowanych w każdej miejscowości naszej gminy, dzięki którym wszystkie organizowane akcje m.in. z dostarczaniem maseczek do gospodarstw domowych nie mogłyby się odbyć.

Dotychczasowa pomoc i wsparcie wiele dla nas wszystkich znaczy w tak trudnym czasie. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu możemy lepiej zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych rodzin.

Do tej pory udało się uszyć ok. 13 tys. szt. maseczek.

 

Strażacy rozwożą maseczki mieszkańcom

W dniu dzisiejszym tj. (środa 08.04.2020r.) na terenie Gminy Grodzisko Dolne strażacy ochotnicy w godz. 9.00-14.00 będą rozwozić gazetę grodziską wraz z maseczkami ochronnymi, które będą znajdować się w czerwonym worku.

Worki będą zawieszane na ogrodzeniach, słupkach lub w podobnych miejscach przy każdym gospodarstwie domowym. Załączonych maseczek należy używać przede wszystkim podczas zakupów w sklepach. W trakcie akcji nie ma potrzeby wychodzenia do strażaków.

Rekrutacja do Przedszkola oraz klasy I Szkoły Podstawowej w Grodzisku Górnym

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym informuje, że dokumenty dotyczące rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Grodzisku Górnym oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. prof. F. Leji w Grodzisku Górnym można przesyłać drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@zsleji.pl

Druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły http://www.zsleji.pl/
(na stronie głównej oraz w zakładce rekrutacja).

Jest również możliwość pozostawienia dokumentów
w skrzynce przy wejściu od szkoły podstawowej (parking od strony ORLIKA)

Wypadek w Gniewczynie Łańcuckiej

Dziś (tj. piątek 20.03.2020), około godziny 10:45, w miejscowości Gniewczyna Łańcucka doszło do kolizji dwóch samochodów- dostawczego firmy kurierskiej InPost oraz osobowego marki Peugeot. Z otrzymanych wstępnie informacji wynika, iż kierowca Peugeota, z przyczyn jeszcze niewyjaśnionych, uderzył w tył samochodu kurierskiego, odbił się od niego, po czym uderzył w drzewo.

Na miejsce zadysponowane zostały służby- 2 pojazdy straży pożarnej, karetka i policja. Kierujący samochodem osobowym trafił do szpitala. Okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Zamknięcie drogi powiatowej nr 1267R Wólka Grodziska – Kopanie Żołyńskie

Informujemy, że w związku z realizacją zadania pn. “Przebudowa drogi powiatowej nr 1267R Wólka Grodziska – Kopanie Żołyńskie w km 0+000 – 3+305” od 19.03.2020 roku obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu drogi i oznakowaniu objazdów.

Zamkniecie drogi zostało podzielone na 6 etapów. Etap I, który rozpocznie się 19 marca polegał będzie na zamknięciu odcinka w/w drogi od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1266R „Grodzisko Górne – Biedaczów” do drogi gminnej nr 104554R „Na P. Hospoda”.

Mając na uwadze dość spore utrudnienia, które już w niedługim czasie nas czekają prosimy o zaplanowanie pozostawiania swoich samochodów w miejscach umożliwiających wyjazd.

W załączeniu poszczególne etapy zamknięcia przedmiotowej drogi powiatowej.

Grodzisko Dolne oraz Górne bez prądu

Na skutek awarii sicie elektrycznej w miejscowościach Grodzisko Dolne i Grodzisko Górne od godz. 12:00 występuje tymczasowa przerwa w dostawie prądu. Przewidywany czas naprawy to godz. 20:00

Z powodu awarii nieczynnych jest większość sklepów na terenie tych miejscowości.

Pożar w Grodzisku Dolnym

W piątek w godz. popołudniowych dyspozytor PSP w Leżajsku odebrał zgłoszenie pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Grodzisko Dolne. To już kolejne takie zdarzenie w niedalekiej okolicy.

Gdy już dojdzie do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym w pierwszej kolejności musimy zaalarmować o tym zdarzeniu straż pożarną oraz wygasić palenisko. Pamiętajmy o zamknięciu dopływu powietrza do pieca zarówno od dołu jak i od góry. Dozorujmy na całej długości przewód kominowy czy nie występują pęknięcia. Ważne żeby do palącego komina nie wlewać wody. Po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza, aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny.