Grupy zabawowe… !!

  180
  1

  Gmina Leżajsk, przy współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w Warszawie, przystąpiła do programu „Grupy Zabawowe dla dzieci i rodziców”.

  Program jest innowacyjną propozycją wprowadzenia w Polsce nowej formy edukacyjnej. Grupy Zabawowe – to systematyczne zajęcia dla rodziców i dzieci od 6 miesięcy do 3 roku życia, prowadzone przez odpowiednio przygotowanych Animatorów. Grupy Zabawowe organizowane są w miejscach, gdzie dzieci mogą bawić się bezpiecznie – najczęściej w przedszkolach.

  Co najmniej raz w tygodniu, najczęściej przez 2-3 godziny, przeszkolona Animatorka prowadzi zajęcia, podczas których pokazuje rodzicom, jak pomagać dzieciom w rozwoju, bawiąc się i spędzając z nimi czas. W Unii Europejskiej Grupy Zabawowe są bardzo popularną formą wspierania rodziny.

  W gminie Leżajsk projekt ruszy od października. Zajęcia będą się odbywać w Brzózie Królewskiej i Giedlarowej przy współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska oraz Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej.

  Ź: UG Leżajsk

  Poprzedni artykułXII Pielgrzymka Służb Mundurowych
  Następny artykuł„Na wnuczka, na siostrzenicę”

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.