harleyPolicjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Dębno na drodze krajowej nr 77. Ranny 52-letni motocyklista trafił do leżajskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 14. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem 52-letni mieszkaniec Siedlec jechał motocyklem “Harley Dawidson” w kierunku Jarosławia.

W miejscowości Dębno, na drodze krajowej 77 bezpośrednio przed zakrętami, mimo podówjnej linii ciągłej zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy. Kończąc manewr wyprzedzania zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Siła uderzenia była tak duża, ze motocyklista przeleciał w powietrzu kilka metrów.

Ranny w wyniku zdarzenia motocyklista karetką został przewieziony do leżajskiego szpitala. Jak ustalili policjanci mężczyzna był trzeźwy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

ź: KPP Leżajsk