Jesteśmy tuż po rozstrzygnięciu jednego z największych światowych konkursów muzycznych, jakim jest Eurowizja Junior. Tegoroczna, 16. już edycja, odbyła się w Mińsku na Białorusi i okazała się miejscem szczęśliwym dla naszej polskiej reprezentantki – Roksany „Roksi” Węgiel, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie. To nasze pierwsze w historii zwycięstwo!

W konkursie wzięło udział 20 państw z trzech kontynentów. Roksana zaśpiewała jako ostatnia, wykonując piosenkę pt. „Anyone I Want To Be”, śpiewając zarówno po angielsku, jak i po polsku. Na scenie towarzyszyły jej tancerki i chórzystki, zaś reżyserem całego jej występu był Konrad Smuga. Warto wspomnieć, iż Roksana Węgiel to zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids”, gdzie pracowała pod okiem Edyty Górniak. I po 25 latach – bo tyle minęło od wygranej Edyty Górniak na Eurowizji – jej sukces powtórzyła Roksana.

O wyniku Eurowizji Junior decyduje werdykt narodowego jury każdego z występujących państw oraz głosy widzów oddawane online. Najpierw przedstawiono punkty przyznane przez narodowe jury każdego z krajów, po którym Polska była na 7 miejscu. Następnie ogłoszono wyniki głosowania widzów, gdzie Roksana otrzymała największą liczbę głosów. Po zsumowaniu punktów Polska uplasowała się na I miejscu.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Ma 14 lat i oprócz śpiewu wiele innych pasji,  jak akrobatyka, taniec i judo. To prawdziwy wulkan energii, który zachwyca swoim głosem. Gratulujemy jej zwycięstwa i życzymy kolejnych, muzycznych sukcesów.