I Międzynarodowy turniej karate.

  191
  0

  W sobotę 24 września w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbyły się kolejne zawody karate zorganizowane przez Leżajski Klub Kyokushin Karate (LKKK). Impreza o nazwie „ I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Galizia Cup” okazała się największą z dotychczas organizowanych przez LKKK.

  Udział w zawodach wzięło 215 zawodników z 24 ośrodków, w tym 36 zawodników z Ukrainy pod kierownictwem Branch Chief Shihan Sergey Vsevolodov z Khercon i sensei Oleg Ovechkin z Kijowa. Zawodnicy z Polski przyjechali z tak odległych miejsc naszego kraju jak Białystok, Wrocław, Zakopane, Ostrołęka czy Augustów, co świadczy o dużej renomie jaką cieszą się turnieje organizowane przez leżajski klub.

  Obecność tak dużej liczby klubów, w tym gości z zagranicy świadczy również o docenianiu naszych zawodników, którzy dali się poznać przy okazji występów w zawodach międzynarodowych w wielu krajach Europy. Turniej rozgrywany był w konkurencjach kumite (walka) i kata (ściśle określony układ poruszania się, bloków, ciosów i kopnięć). Sędzią głównym zawodów był Shihana Jacek Czerniec (5 dan) z Lublina, zaś obserwatorem nadzorującym całość imprezy z ramienia Polskiej Federacji Karate Kyokushin był Prezes Shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowca.

  Organizacja zawodów wymagała kilku miesięcy pracy zarządu, instruktorów i członków klubu. Tak duża impreza nie mogłaby dojść do skutku gdyby nie pomoc sponsorów i władz samorządowych regionu. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju, którym okazał się Marcin Prachnio (zawodnik zakwalifikowany na tegoroczne X Mistrzostwa Świata w Japonii) ufundował Poseł Zbigniew Rynasiewicz, a dla najlepszej zawodniczki Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko. Nagrodę specjalną za efektowne walki w drodze do finału i równie spektakularne zwycięstwo w finale przyznano Beniaminowi Szczuce z LKKK, zaś nagrodę dla najlepszej zawodniczki z powiatu leżajskiego Maryli Leszczak. Nagrody ufundował Starosta Leżajski Jan Kida. Nagrodami były oryginalne japońskie kimona IchiGeki.

  Gospodarze nie dali taryfy ulgowej gościom zajmując punktowane miejsca w ponad połowie z 30 konkurencji. We wszystkich rozegranych konkurencjach zawodnicy LKKK zdobyli 4 pierwsze, 8 drugich i 16 trzecich miejsc oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, który otrzymała Izabela Dec. Dzięki uzyskanym wynikom Leżajski Klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce drużynowo zajęła ekipa Khercon z Ukrainy, trzecie Klub Sportów Walki Kyokushin z Zielonki, a kolejne miejsca zajęły kluby z UKS Bushi i Niepołomic.

  Kierownicy ekip i zawodnicy podkreślali wysoki poziom sportowy zawodów oraz dobrą organizacje turnieju zapowiadając udział w kolejnych turniejach organizowanych przez leżajski klub. Zobowiązani tą wysoka oceną jako klub dołożymy wszelkich starań by kolejne zawody stały na jeszcze wyższym poziomie.

  Patronat medialny nad zawodami objęli: TVP Rzeszów, Nowiny, Azalia, I BODY, Satel, Lokaltel, Biuletyn Miejski, Kurier Powiatowy i Sztafeta. Sponsorami turnieju, których bezinteresowna pomoc doprowadziła do sfinalizowania imprezy m.in. byli: Polting Foam, Olimp Laboratories, New Balance, Poczta Polska, Drew Pan, Żywiec Trade, Pysio, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, MZK Leżajsk, Fortuna, Telkam, PKO BP, Dom Kultury w Nowej Sarzynie i Społem Leżajsk za co serdecznie dziękujemy.

  Poprzedni artykułPojechali na interwencje znaleźli marihuanę
  Następny artykułJak zachęcały stare reklamy