I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

  168
  0

  Julia Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Łętowni zdobyła I miejsce w kat. wiekowej 6-8 lat, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Konkurs został zorganizowany przez Komendanta Głównego PSP w 20 rocznicę powołania Państwowej Straży Pożarnej.

  Eliminacje centralne konkursu odbyły się 19 czerwca 2012 r. w siedzibie Komendy Głównej PSP. Z ponad 280 nadesłanych z całej Polski prac plastycznych, bardzo ciekawych i zróżnicowanych pod względem artystycznym oraz tematycznym, wyłoniono 17 laureatów.

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Łętowni była doskonałą okazją do uhonorowania Julii. W imieniu Komendanta Głównego PSP nagrodę rzeczową oraz okolicznościowy dyplom wręczył zwyciężczyni bryg. Bogdan Kołcz – Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku.

  Zadaniem organizowanego od wielu lat konkursu jest promowanie wiedzy na temat działalności ratowniczej straży pożarnej, popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń. Konkurs poszerza wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, o trudnej i bardzo potrzebnej pracy strażaka oraz pokazuje, że w dzisiejszych czasach strażak nie tylko gasi pożary i niesie pomoc, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, podczas klęsk żywiołowych, usuwa skutki katastrof chemicznych i ekologicznych.

  ź: Straż Leżajsk

  Poprzedni artykułZawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Grodzisko Dolne
  Następny artykułPrzywracamy historię!