Strona główna Gmina Nowa Sarzyna II Bieg Niepodległości „Nowosarzyńska Jedenastka”

II Bieg Niepodległości „Nowosarzyńska Jedenastka”

555
0

Po raz drugi w Nowej Sarzynie amatorzy biegania, a po raz pierwszy ci, którzy preferują nordic walking, będą mieli okazję uczcić na sportowo Narodowe Święto Niepodległości. Wzorem roku ubiegłego radni tworzący grupę „Nasze Strony” podjęli się organizacji biegu, do ich inicjatywy przychylnie odniósł się Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, swoją porcje zadań otrzymali też współorganizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenia Nasza Mała Ojczyzna oraz partnerzy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie, 8 Drużyny Harcerskiej „Kameleon” w Nowej Sarzynie i Nowosarzyńskiej Grupy Biegowej. W tak silnym zespole pracować łatwiej, tak wiec już w sobotę 5 listopada, po zaplanowanym na samo południe biegu młodzieżowym (2,3 km ulicami Nowej Sarzyny), punktualnie o 13:00 wysłuchamy hymnu narodowego, a chwilę po nim usłyszymy strzał startera i na trasę „Nowosarzyńskiej Jedenastki” liczącą oczywiście 11 km (z tego ok. 80% po nawierzchni terenowej) wyruszą biegacze i nordic walkerzy.
Organizatorom udało się pozyskać szereg sponsorów (zresztą ich lista stale się wydłuża), dzięki temu pula nagród będzie zapewne równie atrakcyjna, jak przed rokiem. Patronat medialny nad biegiem objął Tygodnik Sztafeta i Nowosarzyńska Telewizja Kablowa Lokaltel.
Zapisy do biegu odbywają się za pośrednictwem strony www.pomiar-czasu.pl i trwają do 30 października, a więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie bieg.sarzyna.info.

ź: Nowa Sarzyna

Poprzedni artykułOd 5 rano skontrolowali 370 osób!
Następny artykułAKCJA „ZNICZ 2016” W POWIECIE LEŻAJSKIM