III Jesienne Spotkania literacko – muzyczne „Przy herbacie” – dobiegły końca.

  238
  0

  Trudno uwierzyć ale 23 listopada zakończyliśmy cykl Jesiennych Spotkań, które odbyły się już po raz trzeci. Była to kontynuacja przedsięwzięcia podjętego w 2010 roku, którego celem jest promowanie amatorskiego ruchu muzycznego i literackiego w Leżajsku. W każdy kolejny piątek o godz. 17 w Kawiarni Eliza można było usiąść, pokosztować pysznych herbat i popaść w zadumę.

  9 listopada odbyło się pierwsze spotkanie, podczas którego zaprezentowali się: Poetka Maria Kozłowska z Wierzawic, oraz śpiewająca grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Leżajsku – Małgorzata Trestka, Karolina Bzdyra, Anita Pecyna i Dominik Szczęch.

  Tydzień później tj. 16 listopada prezentowana była poezja Pani Zdzisłąwy Giży z Leżajska, oraz w części muzycznej wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku.

  Ostatni wieczór zgromadził największą liczbę widzów. Piękna interpretacja poezji przez Grupę Teatralną Baratario – przygotowaną przez instruktora Rafała Dąbka w składzie: Justyna Kyc, Magdalena Maruszak, Marta Cielęcy, Justyna Sołek, Konrad Żak oraz Filip Sołek jak również niesamowity wokal dziewcząt: Aleksandry Federkiewicz, Magdaleny Piestrak, Eweliny Wiatr, Eweliny Brudniak i Marty Kiełbowicz z Grupy Meritum z MCK wzruszył nie jedno serce.

  Jesienne wieczory spędzone w Kawiarni Eliza przy aromacie pysznych herbat stały się już tradycją. Każdy wielbiciel poezji przybyły na wieczorki otrzymał pamiątkowy tomik wraz z autografem poety. Organizatorem tych pięknych chwil było jak co roku Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

  Jesienne Spotkania literacko – muzyczne „Przy herbacie” mają miejsce dzięki sponsorom którzy chętnie wspierają tak piękną inicjatywę a są to: Kancelaria Notarialna Anny Heleniak, Powiat Leżajski oraz Kawiarnia Eliza.

  ź: Kultura Leżajsk

   

   

  Poprzedni artykułOperacja Argo
  Następny artykułPościg dwóch radiowozów za pijanym kierowcą