Już wkrótce powstanie nowy, duży parking w okolicy leżajskiej bazyliki. Miasto planuje jego budowę przy ulicy Warszawskiej, tj. od strony szpitala powiatowego. Miejsce to już jakiś czas temu zostało przygotowane poprzez wykarczowanie rosnących tam drzew. Powstały parking liczył będzie ok. 1300 metrów kwadratowych. Powierzchnia pokryta zostanie kostką brukową, wyznaczone zostaną miejsca parkingowe a dodatkowo całość zyska kanalizacje deszczową. Miejsca te są niezbędne, gdyż dużym problemem jest zaparkowanie samochodu zwłaszcza w niedzielę czy święta.

W przyszłym roku planuje się przebudowę skrzyżowania w rejonie ulicy Świętego Jana z Dukli, Mickiewicza i Placu Mariackiego na skrzyżowanie z ruchem okrężnym, co znacznie ułatwi komunikację w tym miejscu a także rozładuje korki w godzinach szczytu.

Do końca roku poprawi się zaś stan kilku ulic w Leżajsku. Rozpoczęto już remont ulicy Podolszyny, gdzie wymieniana jest nawierzchnia a następnie stanie tam nowe, energooszczędne ledowe oświetlenie.