IV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

  191
  0

  Ziemia rudnicka była gospodarzem pierwszego w 2013 roku ogólnopolskiego turnieju karate zorganizowanego przez Leżajski Klub Kyokushin Karate. W Rudniku n. Sanem 2 lutego br. odbyły się pierwszy raz tak duże zawody Karate tym samym wzbudzając spore zainteresowanie publiczności. W imprezie udział wzięło 157 zawodników reprezentujących kluby zrzeszone w IKO z takich ośrodków jak Limanowa, Dębica, Brzostek, Krosno, Przeworsk, Chrzanów, Chełm, Rudnik, Nowa Sarzyna, Sarzyna, Grodzisko Dolne, Żołynia i Leżajsk. W turnieju udział brała duża grupa najmłodszych adeptów karate dla których specjalnie zorganizowano rywalizację w konkurencji „walka na tarczach”.

  Konkurencja ta nie spotykana na innych imprezach dała młodym adeptom karate dla których był to czasem pierwszy występ na zawodach możliwość oswojenia się z publicznym występem, matą, sędziami, publicznością itp. Starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy rywalizowali w kata i kumite (walka). Sędzią głównym turnieju był sensei Dariusz Burda na matach sędziowali senpai Piotr Jeziorowski i Paweł Szalewicz. Patronat honorowy nad zawodami obieli Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Mirosław Karapyta, Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska i Starosta Niżański Pan Gabriel Waliłko. W ceremoniach otwarcia imprezy i wręczenia nagród najlepszym zawodnikom uczestniczyli reprezentacji lokalnych władz samorządowych regionu współorganizator turnieju Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Pan Waldemar Grochowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Edward Jan Wołoszyn, Starosta Niżański Pan Sławomir Czwal, Dyrektor MOSiR Pan Piotr Potocki, dyrektorzy S.P nr 2 Pan Tomasz Grzecznik i Gimnazjum im Orląt Pan Andrzej Błaż oraz Prezes LKKK Pan Mirosław Hołda.

  Ekipa naszego klubu w sumie zdobyła 17 złotych, 18 srebrnych i 27 brązowych medali zajmując jako drużyna pierwsze miejsce. Kolejne drużynowe miejsca zajęły ekipy z Limanowej, Przeworska i Krosna. Tytuł najlepszych zawodników turnieju również trafiły do dwójki reprezentantów LKKK Majder Paulai i Szczuki Beniamina. Nagrody dla najmłodszych zawodników turnieju otrzymali Paszek Aleksandra i Majder Oskar.

  Turniej w Rudniku n. Sanem uważamy za bardzo udany zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Spotkaliśmy się w Rudniku z dużą przychylnością zarówno lokalnych władz samorządowych jak i kierownictwa obiektów MOSiR za które to serdecznie wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również prezesowi LKKK panu Mirosławowi Hołda i działaczom leżajskiego klubu którzy uczestniczyli zarówno w organizacji jaki i sprawnym przebiegu zawodów, a byli to Iwona Turosz, Adam Tokarz, Jan Szczuka, Adam Fleszar, Artur Wziątka, Łukasz Zebzda, Leszek Kurasz, Grzegorz Amarowicz, Mariusz Michalec, Janusz Waliłko, Krzysztof Zając, Zbigniew Zieliński, Krzysztof Fleszar, Paweł Szalewicz, Piotr Jeziorowski, Dariusz Burda.

  ź: Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułArka na półmetku rozgrywek ligowych.
  Następny artykułFilia Środowiskowego Domu Samopomocy w Podlesiu zaprasza na „Dni Otwarte”