IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików – Gubin 2012 dla LKKK.

  170
  0

  Do walki stanęło 125 zawodników reprezentujących 38 Klubów Karate Kyokushin z terenu całej Polski. Organizatorem turnieju był Gubiński Klub Karate. Impreza objęta była patronatem honorowy przez Starostę Powiatu Krośnieńskiego i Burmistrza Miasta Gubin. Zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 3 złote, 4 srebrne i jeden brązowy medal i I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo tytuł najlepszej zawodniczki wśród młodziczek przypadł Katarzynie Burdzie.

  Jak widać po wynikach daleka i męcząca prawie 700 kilometrowa podróż do Gubina nie spowodowała spadku mozolnie budowanej na treningach formy. Wartym podkreślenia jest fakt, że zawodnicy skutecznie łączą obowiązki szkolne z treningami, a w weekendy uczestniczą w zawodach w różnych miejscach Polski. Fakt ten świadczy o dużym zaangażowaniu i pasji młodych ludzi ćwiczących w LKKK.

  Oprócz zdobywców medali w zawodach udział wzięli zawodnicy Julia Żak, Hubert Fleszar, Oskar Szczuka, Karol Kurzyp i Daniel Błoński, którym do zdobycia medalowych miejsc bardzo niewiele zabrakło. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Karol Kurzyp, który w najcięższej kategorii wagowej wygrał pierwszą walkę i drugim swoim pojedynku uległ w dogrywce przez wskazanie sędziego maty z zawodnikiem o 30 kilogramów cięższym od siebie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy występu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Kierownikiem ekipy i jednym z sędziów zawodów był Sensei Dariusz Burda, sekundantem Adam Fleszar , a opiekunem i kamerzystą Robert Karaś.
  Szczegółowe wyniki IX Pucharu Polski znajdują się na stronie Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate karate.lezajsk.pl
  DB

  Poprzedni artykułRUSZYŁ PROGRAM PREWENCYJNY „OSTROŻNIE – PIES”
  Następny artykułRusza III Edycja Bożonarodzeniowego Konkursu