O dużym szczęściu może mówić kierowca jaguara, który nie doznał poważniejszych obrażeń w wyniku dachowania pojazdem. Wcześniej samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Pojazd został kompletnie zniszczony, jego 34-letni kierowca był nietrzeźwy.
W niedzielę nad ranem, leżajscy policjanci skierowani zostali na miejsce zdarzenia drogowego do Giedlarowej niedaleko Leżajska. Zastali leżący w rowie samochód marki Jaguar. Jak ustalili funkcjonariusze, autem jechał 34-letni mężczyzna, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w betonowe ogrodzenie uszkadzając osiem przęseł, następnie dachując zatrzymał się w przydrożnym rowie. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że mężczyzna w swoim organiźmie ma prawie dwa promile alkoholu. Samochód został kompletnie zniszczony. Na szczęście jadący nim kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń.
Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
Policja przypomina, że kierowca, który prowadzi pojazd mechaniczny znajdując się w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo. Za tego typu czyn polskie prawo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
ź: KPP Leżajsk