Kosiarka spalinowa

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem zieleni i z utęsknieniem czekałeś na pierwsze, cieplejsze dni by móc cieszyć się czasem spędzanym na przycinaniu, plewieniu i koszeniu, czy też obowiązki pielęgnacyjne ogrodu traktujesz wyłącznie jako konieczność, wiosna to czas intensywnych prac na działce. Jednak przed przystąpieniem do nich, konieczne jest odpowiednie przygotowanie sprzętu ogrodniczego. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać.

Drobne narzędzia ręczne

Z pewnością każdy właściciel terenu zielonego, zarówno tego niewielkiego, jak i o okazałym metrażu, posiada podstawowe narzędzia ręczne, niezbędne do wykonywania podstawowych prac pielęgnacyjnych oraz porządkowych w ogrodzie. Mowa tu między innymi o łopatkach, łopatach, szpadlach, grabiach, motykach, sekatorach i innych, drobnych narzędziach. Co do zasady, konserwację sprzętu powinno się przeprowadzać przed zimą, jednak mimo tego, przed przystąpieniem do pierwszych wiosennych prac, należy zadbać o kilka ważnych kwestii. Jeśli zaś nie wykonaliśmy konserwacji przed zimą, konieczne jest wykonanie jej właśnie teraz.

kosiarki rzeszów

Centrum Maszyn Ogrodniczych w Rzeszowie

https://kosiarki-rzeszow.pl/

W zależności więc od potrzeb oraz stanu narzędzi, na początku dokładnie oczyszczamy sprzęt z resztek trawy, liści, ziemi czy też soków z drzew. Najlepiej użyć ciepłą wodę z odrobiną octu oraz kuchennego druciaka. Gdy wystąpiła rdza, można ją usunąć przy pomocy drobnoziarnistego papieru ściernego. Kolejnym krokiem jest odpowiednie naostrzenie narzędzi, by zapobiec kaleczeniu i niszczeniu roślin. Na koniec warto zabezpieczyć ostrza odpowiednim preparatem lub użyć do tego celu oleju spożywczego. Dzięki tak przygotowanym narzędziom praca będzie nie tylko o wiele prostsza i przyjemniejsza, ale również i bezpieczna zarówno dla człowieka, jak i roślin.

Konserwacja narzędzi spalinowych

Zdecydowanie więcej uwagi należy poświęcić maszynom spalinowym, takim jak kosiarka czy wertykulator. Przed pierwszym wiosennym koszeniem należy przeprowadzić dokładny przegląd swojego sprzętu- po pierwsze sprawdzić, czy wszystkie elementy są prawidłowo zamontowane a śruby odpowiednio dokręcone. Następnie dokładnie oczyścić korpus kosiarki z trawy, błota czy kurzu. Szczególnie istotne jest zadbanie o ostrza tnące- obejrzenie, czy niema na nich żadnych pęknięć i zagięć, właściwe naostrzenie oraz pokrycie środkiem konserwującym. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie filtra powietrza, jego oczyszczenie lub wymiana oraz dokładny przegląd silnika kosiarki, w tym świec zapłonowych oraz wymiana oleju.

Podstawowe czynności renowacyjne jest w stanie przeprowadzić każdy użytkownik, jednak czując przed tym obawy lub chcąc w sposób profesjonalny zadbać o swój sprzęt by służył długie lata, Centrum Maszyn w Rzeszowie prowadzi kompleksową obsługę kosiarek spalinowych oraz innych narzędzi i urządzeń ogrodowych, w tym serwis, naprawę oraz remont.

Takie przygotowanie narzędzi i urządzeń do wiosennych prac w ogrodzie, systematyczna konserwacja, wymiana poszczególnych elementów oraz właściwe użytkowanie sprzętu ogrodniczego pozwoli na długoletnią pracę zarówno narzędzi ręcznych, jak i urządzeń spalinowych. Należy pamiętać, że uszkodzony sprzęt, zwłaszcza ten mechaniczny, stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego. Dlatego w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, bezwzględnie należy wymienić wadliwą część a jeśli koszt naprawy kosiarki jest zbyt wysoki, wymienić maszynę na nową. Centrum Maszyn w Rzeszowie prowadzi sprzedaż oraz wypożyczalnię sprzętu ogrodniczego, gdzie spośród bogatej oferty kosiarek spalinowych oraz pozostałych maszyn każdy znajdzie odpowiednią dla swoich potrzeb.

Przed przystąpieniem do wiosennych prac w ogrodzie koniecznie przyjrzyj się swojemu sprzętowi pod zimie. Systematyczna konserwacja, wymiana poszczególnych elementów i używanie specjalnie do tego celu stworzonych preparatów pozwoli Ci na wieloletnie użytkowanie zarówno narzędzi ręcznych, jak i urządzeń spalinowych. Pamiętaj, że niesprawdzony, uszkodzony sprzęt stwarza zagrożenie nie tylko dla Twojego ogrodu, ale również dla Ciebie.

Pamiętajmy więc o odpowiednim przygotowaniu sprzętu ogrodniczego, gdyż jest to gwarancją komfortu pracy, naszego bezpieczeństwa a także zapewnieniem dłuższej, bezproblemowej eksploatacji narzędzi drobnych oraz maszyn spalinowych w naszym ogrodzie.