Leżajscy policjanci zatrzymali 28-latka, który jednej nocy dopuścił się trzech przestępstw. Najpierw włamał się do piwnicy, potem próbował włamać się do mieszkania i samochodu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, więc grozi mu surowa kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z leżajskiej komendy ustalili, że 28-letni mieszkaniec Leżajska, w ciągu zaledwie jednej nocy dopuścił się trzech włamań. Sprawca najpierw włamał się do piwnicy, skąd zabrał metalowy łom. Potem próbował włamać się do mieszkania wykorzystując skradzione wcześniej narzędzie.  Chciał też dostać się do zaparkowanego na jednej z ulic Leżajska samochodu osobowego. Podczas prób włamania do mieszkania i samochodu mężczyzna wyrządził szkody, które właściciel oszacował na 1200 złotych

Analiza zebranych materiałów pozwoliła na wykrycie sprawcy i przedstawienie mu zarzutów. 28 letni mężczyzna przyznał się do tych przestępstw. Okazało się, że podejrzany w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Z uwagi na ciąg przestępstw oraz recydywę, mężczyźnie grozi surowa kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku pod nadzorem miejscowej prokuratury.
ź: KPP Leżajsk