Jubileusz wierzawiczan

  194
  0

  Zespół śpiewaczy „Wierzawianie” z Wierzawic w minioną sobotę obchodził jubileusz 10-lecia swojego istnienia. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, zaprzyjaźnione zespoły oraz osoby, które wniosły znaczny wkład w działalność i rozwój zespołu.

  Podczas uroczystości wójt Mieczysław Tołpa życzył członkom zespołu wielu sukcesów oraz radości podczas realizacji wspólnej pasji. Podziękował zespołowi za zaangażowanie i stałą obecność w życiu kulturalnym gminy przyznając Medal Uznania Wójta Gminy Leżajsk. Z tej okazji ufundował również upominek dla zespołu – radioodtwarzacz CD.

  Zespół śpiewaczy integruje lokalną społeczność oraz utrwala kultywowane do dziś tradycje ziemi leżajskiej. W swoim repertuarze posiada pieśni obrzędowe, dożynkowe, żniwne, kolędy. Podczas występów prezentuje się w dawnych strojach. „Wierzawianie” mogą pochwalić się dwoma płytami długogrającymi oraz audycjami radiowymi. Od początku swojego istnienia zespół z powodzeniem bawi widzów najróżniejszych gminnych i regionalnych imprez, bierze udział w przeglądach i festiwalach promując tym samym gminę Leżajsk. To już trzeci zespół śpiewaczy naszej gminy, który w tym roku obchodził jubileusz 10-lecia działalności.

  Ź: URZĄD GMINy

  Poprzedni artykułOdpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i narkotyków
  Następny artykuł40 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej