Pod zarzutem uszkodzenia mienia leżajscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, mieszkańców podleżajskiej miejscowości w wieku od 17 do 19 lat. Podejrzewani byli o uszkodzenie samochodu 27-latka z sąsiedniego powiatu, który w sobotni wieczór wraz z kolegami przyjechał na dyskotekę do jednego z leżajskich lokali.

W niedzielę, przed godz. 3 w nocy leżajscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące grupy osób, które obrzuciły kamieniami audi należące do mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że samochód ma zniszczoną karoserię. Właściciel auta straty wycenił na 5 tys. złotych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku 17 – 19 lat. To mieszkańcy sąsiedniej miejscowości, w chwili zatrzymania wszyscy byli pod działaniem alkoholu. Świadkowie tego zajścia rozpoznali wśród zatrzymanych osoby, które prawdopodobnie uczestniczyły w zdarzeniu.

Dzisiaj młodzi mężczyźni odpowiadali na pytania śledczych. Okazało się, że kamieniami w samochód rzucali dwaj inni mężczyźni w wieku 19 i 23 lat, obaj są mieszkańcami gminy Kuryłówka. Jednemu z nich przedstawiono dziś zarzut przestępstwa uszkodzenia mienia, za które grozi mu 5 lat więzienia.

Sprawa jest w toku, prowadzi ją Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

ź: KPP Leżajsk
kamienie