Dominik jest uczniem Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie. Śpiewa od przedszkola, a od pięciu lat zdobywa profesjonalne szlify wokalne pod kierunkiem Anny Czenczek, dyrektora Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Młody wokalista ma na koncie udział w licznych projektach realizowanych przez CSW oraz Gimnazjum. Jest laureatem Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie, pokonując w eliminacjach ponad 2000 uczestników z całej Polski. Zdobył również wyróżnienie w XVI Konkursie Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu, a także brał udział w 37. finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
„Hit, Hit, Hurra” to autorski projekt Telewizji Polskiej oraz Marcina Perzyny. W programie na scenie pojawiają się dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat, którzy wykonują polskie i zagraniczne przeboje przy akompaniamencie 26-osobowej orkiestry. Usłyszymy także duety uczestników z gwiazdami muzyki z Polski, a także z zagranicy. W loży jurorskiej zasiada Edyta Górniak, dziennikarz muzyczny Hieronim Wrona oraz trener śpiewu Bartek Caboń. Wokaliści nie są negatywnie oceniani przez jurorów i nie będą odpadać w kolejnych odcinkach. Laur zwycięzcy przypadnie uczestnikowi, który zostanie wyłoniony przez widzów drogą sms-ową podczas finałowego odcinka.
W październikowym numerze „Kuriera powiatowego” wywiad z Dominikiem, który opowie m.in. o swoich wrażeniach związanych z udziałem w programie oraz planach na przyszłość.

Zdjęcia: TVP1, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Źródło informacji: www.gimnazjum.nowasarzyna.pl/, hithithurra.tvp.pl, Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

 

 

tekst alternatywny