Kolejne auto dla ŚDS

  256
  0

  Gmina zakupiła kolejny samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI przystosowany jest do przewozu 19 osób i posiada 4 stanowiska dla wózków inwalidzkich.

  Pojazd wykorzystany zostanie do przewozu uczestników do Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach i filii w Podlesiu.

  ŚDS w Laszczynach obejmuje opieką 30 podopiecznych, a filia będzie realizować rehabilitację i terapię dla kolejnych 15 osób. W chwili obecnej w dyspozycji Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach znajduje się 9-osobowy bus dostosowany do przewozu 2 osób na wózkach inwalidzkich. Samochód przywozi i odwozi osoby korzystające z rehabilitacji w ŚDS z terenu Gminy Grodzisko Dolne, Gminy Żołynia oraz Miasta Przeworsk, Leżajsk i Gminy Leżajsk. Zakup drugiego busa ułatwi dojazd kolejnym uczestnikom.

  Dodatkowy bus usprawni transport i skróci czas dojazdu, automatycznie wydłużając czas przebywania na zajęciach w placówce. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 299 tys. zł, z czego Powiat Leżajski dofinansował zakup ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwotą ponad 159 tys. zł. Pozostałą część środków zapewniła gmina.

  ź: Grodzisko Dolne

  bus

  Poprzedni artykułZ kolędą u strażaków
  Następny artykuł22-latek okradł swojego ojca