Kolejne sukcesy Klubu Kyokushin Karate !!!

  219
  0

  W X Pucharze Polski Juniorów i Młodzików rozegranym 23 listopada w Ząbkowicach Śląskich startowało 188 zawodników z 57 klubów karate zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W tak licznej i stojącej na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym imprezie ekipa naszego klubu uplasowała się na 2 miejscu drużynowym.

  W konkurencji kumite do ćwierćfinałów wprowadziliśmy 7 zawodników i zdobyliśmy 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy medal oraz dwa 5 i jedno 6 miejsce). W rywalizacji kata zawodnicy zajęli (2 czwarte oraz 5 i 6 miejsce). Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się zdobywca pierwszego miejsca Maciej Jeziorowski. Maciek w bardzo ładnym stylu wygrał trzy walki i tym samym obronił tytuł mistrza IX Pucharu Polski zdobyty przed rokiem w Gubinie. Drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych wywalczyły Natalia Stachula i Klaudia Szelengiewicz.

  Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła nasza najbardziej utytułowana Izabela Dec. W kata punktowały również zdobywczynie czwartych miejsc Katarzyna Burda i Izabela Dec. W zawodach oprócz medalistów i wymienionych startowali również: Julia Żak, Hubert Fleszar, Beniamin Szczuka, Paulina Majder. Kierownikiem ekipy był Adam Fleszar, sekundantem sensei Dariusz Burda, a zawodnikami opiekował się Artur Majder. Organizatorem był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Witolda Stolarczyka. Zawody pod patronatem Polskiego Związku Karate odbywały się formule semi contact według przepisów PZK. Zwieńczeniem imprez było zakończenie kariery sportowej trzykrotnej mistrzyni świata IKO sensei Agnieszki Sypień.

  Dziękujemy naszym wszystkim sponsorom, za pomoc oraz życzliwe serce. To dzięki Wam „niemożliwe staje się możliwym”. To dzięki Wam bierzemy udział w turniejach, zawodach i mistrzostwach w całej Polsce, Europie i na Świecie. to
  Dzięki Wam rozsławiamy naszą małą leżajską ojczyznę! Dziękujemy! OSU!

  ź: Starostwo Leżajsk

  Karatecy

  Poprzedni artykułSIŁA SŁOWA PISANEGO
  Następny artykuł16 dni przeciw przemocy wobec kobiet