Policjanci z leżajskiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali sprawców włamania do magazynu świetlicy środowiskowej w Ożannie. 25-latek i jego młodszy kolega przyznali się do winy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tydzień temu, niedługo po włamaniu do świetlicy środowiskowej w Ożannie, z której sprawcy ukradli kolumnę głośnikową oraz wzmacniacz stereofoniczny, policjanci z leżajskiej komendy weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że w sprawę zamieszani są dwaj mieszkańcy powiatu leżajskiego.
Z policyjnych ustaleń wynikało, że prawdopodobnie obaj mężczyźni, po uprzednim wybiciu szyby w oknie magazynu świetlicy środowiskowej w Ożannie, weszli do środka skąd ukradli mienie o wartości około 500 złotych na szkodę Urzędu Gminy w Kuryłówce.
Praca leżajskich policjantów i zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów popełnienia przestępstwa 25 i 23-letniemu mieszkańcowi powiatu leżajskiego. Sprawcy złożyli wyjaśnienia, przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze, a odzyskane przez policjantów mienie wróci do jego właściciela.
Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.