Kominiarz czytał „na szczęście”

  266
  0

  Na kwietniowy cykl „Wieczorów Głośnego Czytania” zaproszenie do biblioteki przyjął kominiarz pan Jan Dąbek.

  W hierarchii zawodowej pan Jan Dąbek zajmuje najwyższy z trzech stopni – mistrz kominiarski. Nosi on cylinder tzw. „pliszok”. Osoba posiadająca taki tytuł może wydawać opinie, zaświadczenia oraz ekspertyzy dotyczące przewodów kominowych, przyczyn pożarów jak i zatruć oparem gazowym.

  Kominiarz okazał się wyjątkowo otwartym gościem. Dokładnie zaprezentował z czego składa się jego strój, a przede wszystkim na czym polega jego praca. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wspaniałej, „Legendy o kominiarskim guziku”, którą nasz gość czytał z prawdziwym zacięciem aktorskim. Po wysłuchaniu legendy i bajki „Pasterka i kominiarczyk” najmłodsi czytelnicy z wielką radością przymierzali kominiarski cylinder oraz mieli możliwość złapania za guzik, o którym niejednokrotnie słyszeliśmy, że przynosi szczęście.

  Cukierkowy poczęstunek zakończył kolejne spotkanie dla dzieci z ich ulubionego cyklu, w którego przygotowaniu mają także udział rodzice przywożąc naszych najmłodszych czytelników do biblioteki.

  Bardzo dziękujemy panu Janowi za przyjęcie zaproszenia i przybliżenie dzieciom pracy Kominiarza. Wyrażając swoją wdzięczność, życzymy dużo zdrowia, powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

  ź: Grodzisko Dolnekominiarz2

  Poprzedni artykułJest działka pod Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
  Następny artykułWielkie sprzątanie w gminie